GündemSon 24 SaatTüm Haberler

Cemevlerine saldıran kişi: İllimunati yaptırdı

Gazeteci Murat Ağırel, Ankara’daki cemevleri saldırganının ifadesinde, “illimunati yaptırdı” dediğini açıkladı.

Ankara’da cemevlerine yapılan saldırılara ilişkin gözaltına alınan A.O.K.’nın ifadesinde “illimunati yaptırdı” dediği ortaya çıktı.

Gazeteci Murat Ağırel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda polisin yakaladığı saldırganın 1998 Kars doğumlu olduğunu ve İzmir’de yaşadığını açıkladı.

Ağırel şunları yazdı:

“İfadesine göre İzmir’den Ankara’ya geliyor ve geldiği gün üç yere saldırıda bulunuyor. Neden yaptığı,kimin yaptırdığı sorusuna “İllimunati” yaptırdı cevabını vermiş. Gerçek faillere ulaşılmasın diye dalga geçiyor!”

Öte yandan saldırılara ilişkin bugün Ankara, İstanbul, İzmir ve pek çok kentte Alevi kurumları eşzamanlı basın açıklaması yapacak.

Açıklama, Ankara’da saldırıların gerçekleştiği Tuzluçayır’da meydanında, İstanbul’da ise Şahkulu Sultan Dergahı ve Gazi Şehitleri Cemevinde, İzmir’de Alsancak’ta ve daha pek çok yerde olacak.

Dün Ankara’da bulunan Şah-ı Merdan Cemevi,  Batıkent Serçeşme Cemevi, Tuzluçayır Ana Fatma Cemevi, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı ve Gökçebel Köy Derneği’ne saldırılarının hedefi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir