ÇevreGündemManşet - YanTüm Haberler

Çavuşoğlu: Nakdi yardım yapmak isteyenler valiliğimizle temasa geçebilirler

Dışışleri Bakanı Çavuşoğlu, orman yangınları sonrası 23,5 milyon TL yardım toplandığını söyledi ve ayni yardıma ihtiyaç olmadığını belirterek “Nakdi yardım yapmak isteyenler de valiliğimizle temasa geçebilirler” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Antalya Manavgat’ta yangınların yaşandığı bölgede ortak basın toplantısı düzenledi.

23,5 milyon TL toplandı

Basın toplantısı sırasında yangından zarar görenlere yapılan yardımları anlatan Çavuşoğlu, şimdiye kadar bakanlıklar ve kurumlar aracılığıyla 23,5 milyon TL nakdi yardım toplandığını, bu rakamın artabileceğini belirtti.

“Tabii ki milletimiz cömerttir”

Çavuşoğlu’nun açıklamasına şöyle devam etti:

“Türkiye’nin her yerinden ayni ve nakdi yardım göndermek için telefonlar teklifler geliyor. Şu anda AFAD bünyesinde oluşturduğumuz merkezimiz sayesinde ve değişik kurumlarımızın ve Antalyalı hemşerilerimizin verdiği destekler sayesin ayni olarak herhangi bir ihtiyacımız yoktur. Aynı şekilde nakdi yardım isteyen vatandaşlarımız da oldu. Talepte bulunanlar oldu. Bu amaçla Valiliğimiz Antalya’da bir hesap açıyor. Bu hesabı da kendileri duyuracaktır. Dün akşam TOBB başkanımız da aradı 5 milyon TL bu hesaba para göndermek istediler. Duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Tabii ki milletimiz cömerttir. Elinden gelen desteği her zaman yapar.

“Nakdi yardım yapmak isteyenler de valiliğimizle temasa geçebilirler”

Şu anda iaşe ve ayni olarak herhangi bir yardıma ihtiyaç kalmadı. Çünkü aynı ürünü çok sayıda çok miktarda ürün geldi. Ona ihtiyaç yok ama nakdi yardım yapmak isteyenler de valiliğimizle temasa geçebilirler.”

Tıklayın: Ormanlar neden yanıyor? Vahşi madencilik, oteller, köprüler, yollar…

Tıklayın: Yunanistan’dan Türkiye’ye mesaj: Yardıma hazırız

Tıklayın: Manavgat’ta ‘terörist’ diye linçlenen iki kişinin babası konuştu: Yangını söndürmeye gitmişlerdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir