GündemManşet - YanPolitikaSon 24 Saat

Canan Kaftancıoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya “koruma” yanıtı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Habertürk yayınında “Canan Kaftancıoğlu’na tehdit yoktu, korumalarını aldık” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. Kaftancıoğlu “Suç örgütleri ile tuttuğu işler ortalığa dökülen devletin utanç vesikası içinde bulunduğu kirliliği başkalarına yapıştırmaya çalışmakta” dedi.

Habertürk Tv canlı yayınında, gazetecilerin sorularını yanıtayan Süleyman Soylu kendisine Sedat Peker’e verilen koruma polisi ile ilgili gelen soruyu cevaplarken Canan Kaftancıoğlu’na verilen korumaların kaldırılma kararını kendisinin verdiğini söyledi. Soylu “CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun korumalarını aldık, tehdit yoktu. Tehdit olmayan birisine, bu konuda herhangi bir rapor yok, korumanız olması gerekir mi? Dedim kaldırın kardeşim. Burada bunu takip eden, bu konuda hedef gösterildiği zaman konuya müdahale eden devletin kurumları var. Korumasını aldım, 15 gün sonra DHKP-C tehdit etti Kaftancıoğlu’nu. Niye tehdit etsin? Bir sektör oluşmuş diyorum.” ifadelerini kullandı.

‘Kendisinden büyük tehdit yok’

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Twitter hesabından, Soylu’nun iddialarına yönelik şunları yazdı: “Yalancı! Madem tehdit yoktu (kendisinden daha büyük tehdit yok bu arada) öncesinde ne diye yakın ardından özel koruma statüsüne alınmışım? Sonrasında ise cevap hakkımı kullandırırlarsa yayında söyleyeceğim.

Suç örgütleri ile tuttuğu işler ortalığa dökülen devletin utanç vesikası içinde bulunduğu kirliliği başkalarına yapıştırmaya çalışmakta.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir