ÇevreGündemManşet - YanPolitika

Bu da oldu: AKP, deniz salyası için CHP’yi suçladı

AKP Milletvekili İbrahim Aydemir, deniz salyası için CHP’yi suçladı ve “Nerede iş başına gelmişler, orada bir sevimsiz hal ortaya çıkmıştır” dedi.

AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Marmara Denizi’ndeki müsilaja (deniz salyası) ilişkin açıklamalarda bulundu. Yaşanan kirliliğin 2 yıllık bir zaman diliminde olduğunu savunan Aydemir, CHP’yi suçladı.

“Nerede iş başına gelmişler, orada bir sevimsiz hal ortaya çıkmıştır”

“Hizmet ehli bir kadro ayrılınca, hizmetsizliğe uğramış İstanbul’da ortaya bu durumun çıktığını” söyleyen Aydemir, “Marmara’da kirlilik had safhaya varmış. Arkadaşlar, Türkçemizde çok özel kavramlar var. Bunlardan biri meymenet kavramıdır. Meymenet güzelliği ifade eder. Aksi olursa meymenetsizlik ortaya çıkıyor. Meymenetsizlik de uğursuzluk demektir. Tıpkı güdümsüzlük gibi bir şeydir bu. Bu, CHP’yi ifade eder. Nerede iş başına gelmişler, orada bir sevimsiz hal ortaya çıkmıştır. Bunun son yansıması İstanbul’dur. Daha önce İzmir var, İzmir’i görüyoruz belediyecilik açısından. Bu CHP anlayışıyla kaim bir haldir. O yüzden de ülke yönetimine Allah muhafaza gelseler, altı üstüne gelir” diye konuştu.

https://yaziyor.org/2021/06/01/chp-marmara-denizindeki-salya-arastirilsin-istedi-akp-ve-mhp-reddetti/
https://yaziyor.org/2021/06/04/bakan-murat-kurumdan-musilaj-aciklamasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir