ManşetTüm Haberler

Boğaziçili 8 öğrenci, AKP ilçe binası önünde gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni ‘kayyum rektör’ü Naci İnci’nin görevden alınmasını talep eden ve AKP Sarıyer ilçe binası önünde basın açıklaması yapan 8 öğrenci gözaltına alındı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Mehmet Naci İnci’nin atanmasına tepki gösteren Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, İstanbul’da AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada daha önce de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Melih Bulu’nun atanmasının 8 ay protesto edildiği hatırlatılırken, “Atanan kayyumun siyasi iktidarın iradesinden bağımsız olmadığını biliyoruz. Bu nedenle Naci İnci bize göre iktidarın bütün kurumları ele geçirmeye çalışan baskı ve sindirme politikasının bir piyonudur. Mesele yalnızca Boğaziçi Üniversitesi’nin meselesi değildir, mesele başkanlık sistemiyle daha da anti-demokratik hale gelen, tek adama tüm kurumların başına yönetici atama hakkı tanıyan sistemin tamamdır” ifadeleri kullanıldı.

8 öğrenci gözaltında

Boğaziçi Dayanışması’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, atama kararından vazgeçilmesini talep ederek açıklamayı okuyan 8 öğrencinin gözaltına alındığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir