Gündem

Boğaziçi Üniversitesi’nde boykot başladı

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından, tutuklu 6 öğrenci için ilan edilen boykot başladı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atanan kayyım Melih Bulu’ya karşı başlattıkları eylemlerde tutuklanan 6 öğrenci için boykot ilan etti. 6 gün sürecek boykot bugün başladı.

AKP’li Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından yapılan eylemlerde tutuklanan 11 kişiden 5’i tahliye edildi, 6 kişinin tutukluluğu devam ediyor.

“Hocam biz derse girmiyoruz”

“Arkadaşlarımız yoksa biz de yokuz” diyerek 6 günlük boykot başlatan öğrenciler bugün üniversitenin online yapılan derslerine katılarak, “Hocam biz derse girmiyoruz” diyerek durumu protesto etti. 6 tutuklu arkadaşları için 6 günlük boykotta olacak öğrenciler, ilerleyen saatlerde üniversitenin Güney Kampüs Meydanı’nda bir araya gelerek şarkılarla, forumlarla ‘Direniş festivali’ni başlatacak.

Boykot programı

  • Saat 13.00 itibari ile Güney Kampüs Meydanı’nda bir araya gelecek olan öğrenciler, ‘Susturamayacaklar’ şarkısını söyleyerek direnişin süreceği mesajını verecek.
  • 13.30’da kadınlar öncülüğünde gerçekleşecek olan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni konuşuyoruz’ forumu ile de Boğaziçi direnişinin, ülke gündeminden bağımsız olmadığına dikkat çekilecek.
     
  • 14.30’da ‘Nasıl bir üniversite istiyoruz’ başlığı ile devam edecek forumda ‘Özerk üniversite’ talebi yinelenecek.
     
  • 17.30’da nöbet bitişi ve basın açıklaması yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir