GündemManşet - Yan

Bingöl’de bir kadını darbeden uzman çavuş gözaltına alındı

Bingöl’de bir uzman çavuş, gürültü yaptığı bahanesiyle kovaladığı çocuğun annesi Rahime Ö’yü darbetti. Şikayet üzerine uzman çavuş gözaltına alındı.

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ferhat K. adlı bir uzman çavuş, gürültü yaptığı bahanesiyle önce 8 yaşındaki bir çocuğu kovalamış ve daha sonra çocuğun annesi Rahime Ö.’yü darbetmişti.

Darbedilen kadının eşi, yaşananları anlattı

Evrensel’in haberine göre, Rahime Ö’nün eşi Yüksel Ö., uzman çavuşun gürültü yaptığı gerekçesiyle çocuğunu kovaladığını ve eşinin bu duruma tepki göstermesi sonucu darbedildiğini söyledi. Yüksel Ö., eşinin yaşadıklarını “Çocuklar binanın önünde gürültü yapıyorlar. Uzman da rahatsız olmuş demek ki çocukların seslerinden, 8 yaşındaki çocuğumu kovalıyor. Eşim de ‘Utanmıyor musun küçük çocuğu kovalıyorsun’ diyor. Uzman çavuş, eşime, ‘Asabımı bozma, gelir ağzını yüzünü kırarım’ diyor. Eşimi yumruklarla dövüyor” diye anlattı.

Darp raporu aldıklarını ve şikâyette bulunduklarını aktaran Yüksel Ö., “Çocuğum bayağı korkmuş. Şahitlerimiz de var. Uzman çavuş benim kendisine saldırdığımı söylemiş emniyette ama ben geldiğimde eşim kanlar içindeydi. Olay yerinde polis ve site sakinleri vardı. Takipçisi olacağız bu olayın, gereken yapılmalı” dedi.

Uzman çavuş gözaltına alındı

Karlıova Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada ise konuyla ilgili soruşturma süreci başlatıldığı ifade edildi. Açıklamada, “Bahse konu olay üzerine Kaymakamlığımızca ivedi olarak araştırma yapılmış ve akabinde olay hakkında adli ve idari soruşturma süreci başlatılmıştır” ifadesine yer verildi.

Karlıova Cumhuriyet Başsavcılığınca şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında uzman çavuş Ferhat K. hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Adresinde gözaltına alınan uzman çavuşun emniyetteki işlemleri sürüyor.

https://yaziyor.org/2021/05/03/bingolde-bir-kadin-cocugunu-kovaladigi-icin-tepki-gosterdigi-uzman-cavus-tarafindan-dovuldu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir