EkonomiManşet - YanPolitikaSon 24 Saat

Bilal Erdoğan’ın arkadaşı, Varlık Fonu Genel Müdürlüğünden sonra TÜPRAŞ yönetimine atandı: Maaşı 67 bin lira!

CHP milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Bilal Erdoğan’ın okul arkadaşı da olan Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Salim Arda Ermut’un aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu’na atandığı bilgisini paylaştı. Buna göre Ermut’un aylık maaşı 66.917 TL!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Salim Arda Ermut’un, aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğine atandığını tespit ettiklerini açıkladı. Ermut’un toplam maaşının ise 66.917 TL olduğu ortaya çıktı.

AKP’li bürokratların bir çok kurumdan aldığı ‘maaşları’ ortaya çıkaran CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu kez de Bilal Erdoğan’ın sınıf arkadaşı, Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Salim Arda Ermut’un bir diğer maaşını ifşa etti.

CHP’li Yavuzyılmaz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Salim Arda Ermut’un, genel müdürlük dışında TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğine de atandığını, 8 Haziran tarihli Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasıyla ortaya çıkardı.

Yavuzyılmaz ayrıca Ermut’un aldığı maaşları da paylaştı. Buna göre Ermut, Varlık Fonu’ndan 14.917 TL, TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğinden 52.000TL olmak üzere aylık toplam 66.917 TL maaş alıyor!

Yavuzyılmaz, kaynak olarak da TÜPRAŞ 2021 Genel Kurul Tutanağını gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir