GündemManşetSon 24 SaatTüm Haberler

BBC Türkçe’ye konuşan AKP’li: Parti içerisinde büyük bir kriz var

Süleyman Soylu’nun, TRT yayınında yalanladığı Sedat Peker’in iddialarını dair BBC Türkçe’ye konuşan bir hükümet yetkilisi “Soylu’nun o yayında söyledikleri doğru değil. O operasyonda Peker’in çocuğuna silah doğrultmak gibi aileyi rencide edici olayların yaşandığı aslında biliniyor” dedi.

Günlerdir iddiaları ile gündem yaratan organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla aranan ve yurt dışında bulunan Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere pek çok kişi ve konuda ciddi iddiaları bulunuyor. İddialar adeta ülke gündemini belirlerken, hükümet kanadından yapılmış ciddi bir açıklama bulunmuyor.

Sürecin başlangıcı ve varabileceği noktayla ilgili Ankara’da konuşulan senaryoları araştıran BBC Türkçe’nin haberine göre Peker’in videolarında bahsettiği iddialar parti içerisinde “büyük bir kriz” olarak ifade edildi.

9 Nisan 2021’de yapılan baskında, küçük kızına silah doğrultulduğunu ve eşinin bir polis memuru tarafından tüfekle duvara itildiğini söyleyen ve bu olayı her videosunda dile getiren Peker’in iddiasını Soylu TRT yayınında yalanlamıştı.

Soylu, Peker’in evinin arandığı baskının görüntülerini paylaşarak, “Yok kızıma şöyle yaptılar, kızıma böyle yaptılar. Gösterin bakalım videoyu, kızına ne yapılmış. Türk polisi ne yapacağını falan iyi bilir. Karısının iç çamaşırına sığınan acizler, edepsiz” demişti.

BBC Türkçe’ye konuşan bir hükümet yetkilisi ise Peker’in iddiasıyla ilgili şunları söyledi:

“Soylu’nun o yayında söyledikleri doğru değil. O operasyonda Peker’in çocuğuna silah doğrultmak gibi aileyi rencide edici olayların yaşandığı aslında biliniyor.”

Peker’in iddialarının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisi hakkındaki iddiaların araştırılması için 17 Mayıs’ta Ankara Cumhuriyet Savcılığına başvurdu.

Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa verdiği dilekçede, Sedat Peker’e karşı Nisan ayında başlatılan soruşturma yüzünden, Peker’in bu videoları çekerek, kendisine karşı asılsız iddialar ortaya attığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir