ÇevreGündemManşet - YanSon 24 SaatTüm Haberler

Bazı illerde denize girişler yasaklandı

Sakarya, Kocaeli ve Düzce ve Şile’nin sahil kesimlerinde şiddetli rüzgar ve yoğun dalga nedeniyle denize girilmesi yasaklandı.

Bartın, Edirne ve Şile’de denizde boğulma sonucu 3 kişi hayatını kaybetti. Sinop’ta boğulma tehlikesi geçiren iki kişi kurtarıldı. Kocaeli ve Şile’de denizde kaybolan 4 kişi aranıyor.

TIKLAYIN: Üç kişinin kaybolduğu Şile’de denize girmek yasaklandı

Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Şile’de şiddetli rüzgar ve yoğun dalga nedeniyle denize girilmesi yasaklandı.

Sakarya’nın Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve yoğun dalga etkili oluyor.

Sahillerde görev yapan Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarıyor. Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, yaptığı açıklamada, bayram tatili dolayısıyla ilçede yoğunluk yaşandığını söyledi. Yoğunluğun sahile de yansıdığını aktaran Karakaş, bölgede etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle denizde yoğun dalgalar oluştuğunu kaydetti.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde dün başlayan rüzgar etkisini sürdürüyor. Kandıra Kaymakamlığınca rüzgarlı hava nedeniyle Cebeci, Kumcağız, Sarısu ve Bağırganlı’da yeni bir duyuruya kadar uygulanan denize girme yasağı ilçe genelinde yaygınlaştırıldı.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yasaklamanın tüm ilçede geçerli olacağını belirterek, “Kandıra ilçemizde tatil yapan değerli misafirlerimiz, aşırı dalga ve olumsuz hava koşulları nedeniyle denize girmeniz hava şartları düzelinceye kadar yasaklanmıştır. Can kayıpları yaşamamak için lütfen uyarı ve ikazlara uyalım. Anlayışınız için çok teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde Karaburun, Melenağzı, mavi bayraklı Kale ve Çuhallı plajları ile Kemos, Kadınlar Plajı ve Çayağzı mevkilerinde cankurtaranlar, olumsuz hava koşulları nedeniyle Kaymakamlığın uyarısı doğrultusunda vatandaşları denize girmemeleri konusunda ikaz ediyor. İlçe merkezinde de belediye ekiplerince hoparlörlerden uyarı anonsu yapılıyor.

Şile Kaymakamlığı tarafından ilçe sınırları içinde havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olması nedeniyle denize girmek yasaklandı. Şile sahilinde rüzgarın etkisiyle oluşan yoğun dalgalar nedeniyle denize girilen noktalardaki güvenlik tedbirleri artırıldı

TIKLAYIN: Rize ve Artvin’de sel felaketi: Köylere ulaşılamıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir