GündemSon DakikaTüm Haberler

Apolas Lermi, Ümit Özdağ’a 61 TL’lik dava açtı

Müzisyen Apolas Lermi, Ümit Özdağ hakkında 61 liralık manevi tazminat davası açtı. Lermi, Özdağ’ın kendisini yalan haberlerle hedef gösterildiğini belirtti.

Müzisyen Apolas Lermi, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında manevi tazminat davası açtığını açıkladı.

Lermi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ümit Özdağ’ın haksız ve mesnetsiz ifadelerle Twitter’da başlattığı ve organize şekilde bir kesim tarafından büyütülen hakkımdaki yalan haberler sonucunda, kişilik haklarımı hukuk nezdinde savunmak amacıyla kendisine 61 TL’lik manevi tazminat davası açılmıştır. “

https://twitter.com/apolaslermi/status/1551995308770574336?s=20&t=OPwEIGIYwZkSmVwBcV4o1g

Göçmen karşıtlığı politikaları ile bugünlerde gündemde olan, eski MHP’li Özdağ, 2 Temmuz’da Madımak Katliamı’na ilişkin bir tweet atmıştı. Lermi de bu açıklamaya tepki göstermişti.

Özdağ’ın attığı tweetteki açıklama şöyleydi:

“Suriye’de 2 askerimizi yakan zihniyet ile Sivas’ta 33 yurttaşımızı yakan zihniyet aynı selefi zihniyettir. Zafer Partisi, 10 milyon sığınmacı ve kaçak üzerinden ülkemizin yeni Sivas, Çorum, Kahramanmaraş, Başbağlar, Ömerlilere sürüklenmesini engellemenin mücadelesini vermektedir.”

Lermi ise bu sözlere şöyle yanıt vermişti:

“Daha birkaç hafta önce asılsız haberler ve iftiralar üzerinden bizi hedef gösterip linç kültürünü besleyen sen değil miydin? Dijitalleşen dünyada attığın twitlerle üstümüzde 2 Temmuz ateşini hissetmemize neden oldun; konserlerimizi iptal ettirdin; geleceğimizle oynadın..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir