GündemManşet - YanMedya

Altaylı: İsmail Saymaz ve Merdan Yanardağ, Süleyman Soylu tarafından istendi

Fatih Altaylı, Habertürk’teki yayında yer alan İsmail Saymaz ve Merdan Yanardağ’ın, Süleyman Soylu tarafından programda istendiğini yazdı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları sonrası sıkça adı geçen isimlerden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin sorularını yanıtlamak üzere Habertürk canlı yayınına katılmıştı. Ancak program sonrası gereken soruların sorulmadığı ve gereken yanıtların da alınmadığı yönünde eleştiriler, Soylu ve gazetecilere yöneltilmişti.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, ‘Ne perdesi ne arkası’ başlıklı yazısında, yayına ilişkin bilinmeyenleri anlattı.

“Merdan Yanardağ’ın adının verilmesi Habertürk’tekileri bile şaşırtmış”

Soylu’nun danışmanlarının arayarak, Habertürk’te Kübra Par’ın programına çıkmak istediğini ilettiklerini belirten Altaylı, şunları yazdı:

“Programda farklı görüşlerden gazetecilerin olmasını da rica etmişler. ‘Kimler olabilir’ sorusuna da Merdan Yanardağ ve İsmail Saymaz’ın uygun olacağını söylemişler. Merdan Yanardağ’ın adının verilmesi Habertürk’tekileri bile şaşırtmış. Program günü, soruları soracak gazeteciler önceden bir araya gelip kendi aralarında bir iş bölümü, kim ne soracak gibi bir öngörüşme yapmamışlar. Yanardağ programa 3 dakika kala, Saymaz ise 7 dakika kala gelmiş ve doğrudan stüdyoya girmişler. Önceden aralarında konuşup, bir iş bölümü yapsalardı muhtemelen daha iyi olabilirdi. Bu yapılmamış ve haliyle de ortaya biraz karışık bir durum çıkmış.”

https://yaziyor.org/2021/05/26/selahattin-demirtas-ey-soylu-buldugun-iki-itirafci-beyani-bizim-terorist-olmamiza-yetiyor-da-senin-bizzat-koruma-verdigin-adam-cikip-ifsada-bulununca-bos-isler-mi-oluyor/
https://yaziyor.org/2021/05/25/gazeteci-faruk-bildiriciden-haberturk-yayinindaki-gazetecilere-elestiri/
https://yaziyor.org/2021/05/25/suleyman-soylu-canli-yayinda-sorulari-yanitliyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir