GündemManşet - Yan

Alkol sattığı için gözaltına alınan esnaf konuştu

Resmi bir gerekçeye dayanmadan fiili olarak uygulanmak istenen alkol yasağına uymayan ve gözaltına alınan esnaf, yaşadıklarını anlattı.

‘Tam kapanma’ kararı sonrası hukuksuz bir şekilde uygulanmaya çalışılan alkol yasağına ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Alkol sattığı için dün gözaltına alınan esnaf Murat T., yaşadıklarını anlattı. İki ekip otosuyla baskın yapılır gibi gözaltına alındığını dile getiren Murat T, “Bakkal ruhsatım var ve elimize ulaşan bir yasak kararı yoktu. Uyuşturucu satanlara böyle baskın yapılmıyor” dedi.

“Sağı solu arayıp nasıl işlem yapılacağını sordular”

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre Murat T., polislerin dükkânına telefondan görüntü alarak girdiğini anlatarak “Alkol satmak yasak, neden satıyorsun?” dediklerini söyledi. Murat T., “Ben de marketlerde satışın devam ettiğini, elimize yasak ulaşmadığını söyledim. Onlar da Süleyman Soylu’nun açıklamalarını gerekçe gösterdiler. Dükkânımı kapattırıp beni karakola götürdüler. Hiçbir şekilde karşı koymadım. Beni saatlerce hiçbir şey demeden beklettiler. Çünkü kendileri de ne yapacaklarını bilmiyordu. Ellerinde bir karar da yoktu, sadece Soylu’nun açıklaması vardı. Sağı solu arayıp nasıl işlem yapılacağını sordular. Tutacak bir şey bulamayınca ifademi alıp serbest bıraktılar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir