GündemManşet - YanPolitikaSon 24 Saat

AKP’nin ‘Etik Kurulu’ Başkanı Soylu’ya gazeteciyi zehirlemeyi önerdi

AKP’nin Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı da olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, gazeteci Erk Acarer ile sosyal medyada tartışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Striknin” isimli zehri kullanmasını önerdi.

2 milyar dolarlık vurgun yaptıktan sonra yurt dışına kaçan Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in yer aldığı fotoğraftaki üçüncü ismin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yeğeni olduğu ortaya çıktı. Söz konusu tartışmalar sosyal medyada geniş yankı bulurken gazeteci Erk Acarer’den dikkat çeken bir mesaj geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Acarer’e yanıt olarak yayınladığı “Parası nereden ödendiği bilinen ve onlara oynayan soytarısın. İki kardeşten biri, hiç İngiltere’ye gitmedi. Diğerini lösemi tedavisinden sonra 6 aylığına ben gönderdim. İki genç de ağızlarına alkol sürmemiştir. Senin gibi soytarılar için bunların hiçbir önemi yok” şeklindeki mesaja tepki çeken bir yorum yapıldı.

AKP’nin Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Soylu’ya zehir önerdi. Erkek Acarer’e verilen yanıtın altına yorum yapan AKP’li Aydın, “Soyun ve sülalen ile gurur duyuyoruz sayın Soylu bakanım; paçana dalanların ödülü onlara cevap değil striknin (C²0 H²² N² O²) olmalı” diyerek zehir önerdi.

https://twitter.com/Dr_K_Aydin/status/1386046907139739658?s=20

Striknin nedir?

AKP’li Kemalettin Aydın’ın önerdiği “Striknin” isimli zehrin, kişiyi acı çektirerek öldürdüğü öğrenildi. Striknin, Nux vomica ağacından üretilen zehirli madde. Hayvan hakları kuruluşlarının karşı çıkmasına kadar sokak hayvanlarının itlafında kullanıldı. Organik hücreleri bozarak harâb eden zehirli bir alkaloid olan Striknin az miktarda kullanıldığında tıpta ilâç olarak istifâde edilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir