GündemManşet - Yan

AKP’li vekilin sözleri Mersin’i karıştırdı!

AKP’li Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesini aldık, kanırta kanırta da büyükşehri alacağız” sözleri Mersin’de de tartışma yarattı. CHP’li Önal, “Anırta anırta bu işlerle uğraşacağına Mersin’in geleceği için uğraşsa çok daha iyi olur” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde AKP’li Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesini aldık, kanırta kanırta da büyükşehri alacağız” sözleri tartışma konusu oldu.

Açılış ve yoklama ile başlayan meclis toplantısında  ‘gündem dışı konuşmalar’ bölümünde CHP’li Meclis Üyesi Hasan Özalp Önal söz aldı. Önal, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın, ‘güvenlik soruşturması’ tasarısı görüşmelerinde kullandığı “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi’ni aldık, kanırta kanırta da büyükşehri alacağız” sözünü hatırlatarak, bunun yereli geren bir anlayış olduğunu söyledi.

“Mersin’in geleceği için uğraşsa daha iyi olur”

MA’da yer alan habere göre bu sözlerin büyükşehir belediyesine oy veren bütün halkı üzdüğünü ve yaraladığını kaydeden Önal, “Vekilin Mersin için mücadele etmesinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Sayın vekilimiz ‘bağırta bağırta’, ‘kanırta kanırta’ daha da kötü bir üslup iyi ki kullanmamış, ‘anırta anırta’ bu işlerle uğraşacağına Mersin’in geleceği için uğraşsa çok daha iyi olur” dedi.

HDP’li üyeye müdahale

Ardından söz alan HDP Meclis Üyeleri Grup Eş Sözcüsü Bedriye Kuş, halkın seçtiği bir vekilin bu sözleri kullanmasının kendilerini yaraladığını söyledi.

AKP’li Yılmaz’ın Akdeniz Belediyesi’nin hizmetlerini övünerek anlattığını ifade eden Kuş, “Üzülerek birkaç tane Akdeniz Belediyesi hizmetinden bahsedeyim. Akdeniz Belediyesine kayyım gelir gelmez ilk icraat olarak kadın kazanımı olan Akdeniz İŞTAR Kadın Merkezi’ni kapattı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşen etkinliğe katılan 3 belediye çalışanı kadın arkadaşımızı işten çıkardı” ifadelerini kullandı.

HDP’li Kuş’un konuşması sırasında AKP’li Akdeniz Belediyesi Başkanı M. Muhammed Gültak sürekli olarak “Bu konu Akdeniz Belediye Meclisi konusudur” diyerek müdahale etti.

Gültak’ın HDP’li Kuş’un konuşmasına müdahale etmesine karşı çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Meclis üyelerini konuşturmama anlayışınız nereden geliyor? Bırakın konuşsun” diyerek tepki gösterdi.

https://yaziyor.org/2021/04/08/akpli-yilmaz-bagirta-bagirta-akdeniz-belediyesini-aldik-kanirta-kanirta-da-buyuksehri-alacagiz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir