ÇevreGündemManşet - YanTüm Haberler

AKP’li vekilden THK’ye suçlama: Kaliteli hizmeti vereceğinizi bana gösterirseniz sizden hizmet alırım

AKP Milletvekili Yunus Kılıç, yangın söndürme uçaklarına ilişkin eleştiriler sorulunca THK’yi suçladı, “Kaliteli hizmeti vereceğinizi bana gösterirseniz sizden hizmet alırım” dedi.

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Kars Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Kaliteli hizmeti vereceğinizi bana gösterirseniz sizden hizmet alırım”

Kılıç, yangın söndürme çalışmalarında THK uçaklarının kullanılmadığına yönelik eleştirilerin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“Adam sana kaliteli hizmet satmıyor. Kendi elindeki uçakları yenilemiyor, bakımını yaptırmıyor. Burası bir vakıf. Devletin bir kuruluşu değil ki. ‘Size lazım olan hizmeti, sizin istediğiniz kalitede vermeyeceğim’ diyor. Verenden alacaksınız tabii ki. Ben uçaklarını gördüm, tavukların içerisinde kümes yaptığı, neredeyse yumurtlayacakları, farelerin yuva yaptığı hale gelmişler. Bunlarla mı biz yangınlarla mücadele edeceğiz? Siz kendi kurumunuzun değerlerine bakacaksınız, ben hizmet almak istediğim zaman da kaliteli hizmeti vereceğinizi bana gösterirseniz sizden hizmet alırım. Dolayısıyla o uçakların vermiş olduğu hizmetin çok daha kalitelisini çok daha ucuza, manevra kabiliyeti yüksek araçlarla, helikopterlerle, her yıl Tarım Bakanlığı hizmet alım ihalesine çıkar ve alır.”

Tıklayın: Denizli’de yangın çıkardığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı

Tıklayın: İsrail: Türkiye yardıma ihtiyacı olmadığını söyledi

Tıklayın: Orman Genel Müdür Yardımcısı: Hava gücümüz iyi ama destek vermek isteyen ülkeleri de kıramıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir