GündemManşet - Yan

AKP’li Metin Külünk’ten ‘kademeli normalleşme’ye tepki

AKP’li Metin Külünk, İçişleri Bakanlığı genelgesini eleştirerek yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Metin Külünk, İçişleri Bakanlığı tarafından yaıymlanan ‘Kademeli Normalleşme Genelgesi’ne tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Külünk, genelgenin gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi:

Külünk’ün açıklamaları şöyle:

“Özellikle başından beri sanki salgının tek merkezi Restorantlarmış gibi muameleyi bırakıp; Ayrıca tuhaf çelişkili izlenimi veren başka serbestliklerin bir mantığa oturması da bekleniyordu. Ancak genelge bu morali vermiyor; Çünkü ‘Kademe Takvimi’ yok. Sadece ‘ikinci bir emre kadar durum bu’ haberi var. Üstelik bu serbestlik zaten 17 gün öncesi aylardır olan durumla aynı. Kafa karışıklığına ve sokağın büyük tepkisine neden olacağı net olan bu genelgenin acilen revize edilmesi ve ‘Kademe’ mantığıyla yasaklanan ne varsa… Bir tarih öngörüsü olmalı. Hatta vatandaşımız ‘Bize nefes aldırın; Biz kurallara belirgin uymazsak; Kademe kademe yasak gelsin!… Fakat biz hep itaat ediyoruz; siz artık halden anlamaz oldunuz’ tepkisini verecektir.

1 Haziran sonrasında ise Türkiye’nin küresel düzenin dayatmalarından koptuğu, kendi normalini oluşturulduğu bir süreç için güçlü bir halk desteği oluşmuş durumda iken bunu değerlendirmek gerekir, aksi halde ‘Belirsiz Normalleşme Genelgesi’ işlevinde bu tarz planlar gerçekten sadece anormalleşmeyi besler. Lütfen hızla gözden geçirilsin.”

https://yaziyor.org/2021/05/16/kademeli-normallesme-genelgesi-yayinlandi-pazartesi-itibariyle-uygulanacak-kisitlamalar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir