EmekManşet - YanPolitika

AKP’li belediyeden atılan işçi: Birden bizim maaşımızdan 700-800 TL’ye el koydular

AKP’li Bayrampaşa Belediyesi’nde Kod-29 ile atılan işçi İzzettin Akan, “Birden bizim maaşımızdan 700-800 TL’ye el koydular” dedi.

AKP yönetimindeki Bayrampaşa Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçiler, bir kez daha belediye önünde bir araya gelerek açıklama yaptı.

“Birden bizim maaşımızdan 700-800 TL’ye el koydular”

Açıklamada konuşan belediye işçisi İzzettin Akan, “Defalarca söyledim ‘bir suçum varsa gelip yüzüme söylesinler’ diye ama benimle bir türlü yüzleşmiyorlar. 14. seferdir buradayım ama bir gün de gelip ‘senin suçun şudur’ diyemediler. Yaptığımız sözleşmeye neden uymadınız? dedi.

Dertlerinin sadece ekmek olduğunu dile getiren Akan, “Birden bizim maaşımızdan 700-800 TL’ye el koydular. Biz bunu sorduğumuz zaman bize ‘ses etmeyin eğer ederseniz işinizden olursunuz’ dediler. Ben bunu söylediğim zaman tehdit ediliyordum. Ama ne olursa olsun biz başaracağız” ifadelerini kullandı.

Akan, haklarını alana dek mücadelelerinden asla geri adım atmayacağını söyleyerek gelecek hafta da belediye binası önünde olacaklarını söyledi.

https://yaziyor.org/2021/03/18/akpli-belediye-yuzde-0-zam-teklif-etti-isciler-eyleme-basladi/
https://yaziyor.org/2021/03/29/akpli-belediyenin-kod-29-uyguladigi-isciler-asil-ahlaksizligi-bizi-isten-cikaranlar-yapiyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir