GündemSon 24 SaatTüm Haberler

AKP’li başkan için askerleri sıraya dizip tören yaptılar

Dersim’de AKP İl Başkanı Sercan Özaydın’ın Gedikler Jandarma Karakolu’na gelişi için askeri tören düzenlendi.

Dersim’de AKP İl Başkanı Sercan Özaydın ve beraberindeki AKP yöneticileri Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyareti sırasında askeri törenle karşılandılar. Karşılamada, Özaydın’ın yanı sıra AKP Çemişgezek İlçe Başkanı Uğur Oğuz Köse, AKP Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız da bulundu.

Ziyarete ilişkin fotoğraf ve bilgiler AKP’li Çemişgezek Belediye’sinin sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Ancak gelen tepkiler üzerine paylaşım kısa süre sonra değiştirildi ve farklı fotoğraflarla servis edildi. Askeri tören kıtasını selamlayan Özaydın’a brifing de verildi.

Halk TV’de yayınlanan Şirin Payzın’la Sözüm Var programına bağlanan halktv.com.tr muhabiri Ferit Demir, ziyaretin ayrıntılarını anlattı. “Türk siyasi tarihinde, TSK tarihinde böyle bir ziyaretin, karşılamanın örneği yok” diyen Demir şunları söyledi, “Eskiden bu törenlerle başbakan, bakanlar ve valiler karşılanıyordu. Askeri yetkililer olayı doğruluyor. Karakol jandarma komutanının inisiyatifi ile gerçekleştiğini söylüyorlar. İl Jandarma Komutanlığı ya da il valiliğinin, ilçe jandarma komutanlığının böyle bir talimatının olmadığını söylüyorlar. Ne derece doğru bilemiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir