GündemManşet - Yan

AKP’den 128 milyar dolar açıklaması: Yani havaya mı uçtu?

AKP’li Hamza Dağ, akıbeti merak edilen Merkez Bankası rezervlerine ilişkin açıklamalarda bulundu, muhalefetin gündem değiştirmek istediğini öne sürdü.

Merkez Bankası rezervlerinde bulunan 128 milyar doların akıbeti belirsizliğini korurken, muhalefetten gelen soru ve eleştiriler de devam ediyor. Son olarak CHP’li belediyeler tarafından asılan ‘128 milyar dolar nerede?’ yazılı afişleri kolluk kuvvetleri tarafından sökülürken, aynı soru sosyal medyada da sıkça gündeme geliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, muhalefetin gündemi değiştirmek istediğini belirterek “Bir kere şunu kabul etmiş oluyorlar. AK Parti, Merkez Bankası’nın dolar rezervini 128 milyar dolara kadar yükseltti” ifadelerini kullandı.

“Yani havaya mı uçtu?”

AKP’li Dağ’ın, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda yaptığı açıklamalar şöyle:

“128 milyar dolar kasada. Yani havaya mı uçtu? Gerçekten anlamakta zorlanıyor insan. 128 milyar doları havaya uçursanız nerede saklarsınız? Böyle bir soru olabilir mi? Biraz önce konuştuğumuz şeyler var ya, yalanlar… Bir şekilde bir slogan belirlemişler bunu soruyorlar. Yani, buharlaşma desen buharlaşamaz, bir yere koysan koyamazsın. Sonuç olarak bir kere şunu kabul etmiş oluyorlar. AK Parti, Merkez Bankası’nın dolar rezervini 128 milyar dolara kadar yükseltti.

Bir kere 103 amiralle ilgili düşmüş oldukları o içler acısı hale bahane bulmak için ve gündemi değiştirmek için bir şey buldular. Ortada çok net bir manipülasyon ve yalan var. Bunu da genel başkan yapıyor, sözcü yapıyor; siyaseti bu kadar ayağa düşürmeye gerek yok. Zaman zaman dışarda bize de sözler söylüyoruz ama emin olun hepsini ince eleyip sık dokumaya çalışıyoruz. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir çok şey söylenir. Rahat rahat da söyleriz ama biz utanıyoruz bir gün bundan mahcup oluruz diye.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir