KadınManşet - Yan

Aile Bakanı, kadına şiddetteki artışı ‘tolere edilebilir’ bularak ‘stres’ kaynaklı olduğunu öne sürdü!

Bakan Derya Yanık, kadına yönelik şiddete ilişkin skandal sözler kullandı, artışı ‘tolere edilebilir’ bularak, stres kaynaklı olduğunu öne sürdü.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kadına şiddetteki artışı ‘tolere edilebilir sayılar’ diye değerlendirdi, nedenini ‘pandeminin etkileriyle hayata tutunma çabası sonrasında oluşan strese’ bağladı.

“O stresin oluşturduğu ciddi bir yükselmeyi görüyoruz”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Meclis’te kadına yönelik şiddetin sebeplerinin araştırılması için kurulan komisyonda şu ifadeleri kullandı:

“Pandemi sebebiyle oluşan ve alışkanlıkları bir anlamda değiştiren, şiddeti oransal olarak değilse bile yoğunluğunu biraz daha artıran bir dönemden bahsediyoruz. Ocak 2020 itibarıyla 19 bin 582 olan sayı, Şubat – Mart’ta tolere edilebilir sayılarla artarken, Nisan 2020’de ciddi bir düşüş gösteriyor. Sonra tekrar artmaya başladığını görüyoruz. Bu da pandeminin etkilerinin yani Nisan’da ilk pandemiyle karşılamanın getirdiği bir şaşkınlık ve nasıl diyelim, belki hayata tutunma çabası ‘survive’ duygusu devam ederken, sonrasında o stresin oluşturduğu ciddi bir yükselmeyi görüyoruz ve daha sonra tekrar Ocak 2020’de başladığı veya Şubat 2020’de pandemi öncesine doğru ilerlediğini görüyoruz.”

https://yaziyor.org/2021/05/21/aile-bakaninin-oldurulen-kadinlardan-haberi-yok/
https://yaziyor.org/2021/04/26/egitim-senden-cagri-derya-yanik-gorevden-alinsin/
https://yaziyor.org/2021/04/21/yeni-bakan-derya-yaniktan-2014te-fettullah-gulen-tweeti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir