GündemManşet - YanTüm Haberler

Adliyeye sevk edilen Mehmet Aydın’ın ifadesi ortaya çıktı

Adliyeye sevk edilen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın ifadesi ortaya çıktı.

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın gözaltına alınması sonrası Emniyet’te verdiği ifade ortaya çıktı. 5 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.00 gibi başlanan Aydın’ın ifade işleminin 6 Temmuz Salı günü saat 23.00 sularında tamamlandığı belirtildi. Emniyet’teki işlemleri tamamlanan Aydın bu sabah adliyeye sevk edildi.

Tıklayın: Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın ilk ifadesi ortaya çıktı

Yurt dışında da firmalar açtı

Aydın’ın Emniyet’teki ifadesinde Çitlik Bank projesini bir internet oyunu olarak tasarladığını, sonrasında sistemi Kıbrıs’ta kurduğu şirket üzerinden yönetmeye başladığını söylediği öğrenildi. Çiftlik Bank projesinde zamanla şarküteri ve çiftlikler açtığını ve bazı kişilerin para istemesine üzerine eşiyle yurt dışına çıktığını ve geri gelmediğini kaydeden Mehmet Aydın’ın yurt dışında bulunduğu süreçte de çeşitli ülkelerde firmalar açtığını belirttiği kaydedildi.

“Kesin kazanç vaadinde bulunmadım”

Türkiye’deki Çiftlik Bank işlerinin çalışanlarınca yürütüldüğünü öne süren Aydın’ın Çiftlik Bank sisteminde kimseye kesin kazanç vaadinde bulunmadığını, onlara sadece sistem herhangi bir şekilde kapanırsa sadece ana para iadesi garantisi verildiğini, oyuna üye olanların gerçek çiftliklerde payı olmadığının söylendiğini iddia etti.

“Dolandırıcılık amacıyla kurmadım”

Ayrıca Aydın’ın ifadesinde binlerce üyenin de oyunda kazandığı paraları nakit olarak teslim aldığını, Çiftlik Bank’ın mucidi ve kurucusu olduğunu, bu sistemi asla dolandırıcılık amacıyla kurmadığını ve her zaman iyi niyetli davrandığını iddia ettiği kaydedildi. Şirketin kapandığı son ana kadar ana para iadesi yapmasının da iyi niyet göstergesi olduğunu öne süren Mehmet Aydın’ın sistemde görev alan kişilerin kötü niyetli davrandığını söyleyerek haksız menfaat temin ederek kendisini de zarara uğrattıklarını söylediği belirtildi.

Teslim olma gerekçesi

Aydın’ın tüm malvarlığının bu sistemden zarar görenlerin mağduriyetinin giderilmesi için kullanılmasını istediğini, basından soruşturmayı takip ederken Çiftlik Bank mağdurlarının 64 milyon lira zarara uğradığının haber yapılması üzerine Türkiye’de kurulu Çiftlik Bank organizasyonundaki şirketlerin mal varlıklarının 200 milyon lira civarında olmasından ve bu mağduriyeti karşılayacağından dolayı teslim olmaya karar verdiğini söylediği öğrenildi. Bunun üzerine Brezilya’daki büyükelçiliğe giderek teslim olduğunu beyan ettiği bilgisi edinildi. (DHA)

Tıklayın: Mehmet Aydın’ın kaçak villası mühürlendi

Tıklayın: Altaylı, Peker’in açıklamaları sonrası AKP’yi tiye aldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir