KadınManşet - Yan

2 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklanan Yaşar Ercan’ın 7 tane istismar dosyası varmış

Uşak’ta 2 yaşındaki bir çocuğu istismara maruz bırakan Yaşar Ercan isimli erkek tutuklandı.

Uşak’ta 2 yaşındaki P. isimli çocuk Yaşar Ercan isimli erkek tarafından istismara ve işkenceye maruz bırakıldı. Maruz bırakıldığı şiddet sonrası beyin kanaması geçirdiği belirlenen çocuğun Uşak Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi devam ediyor. Fail erkek ise tutuklanarak Uşak Cezaevi’de götürüldü.

Çocuk ve annesi, fail Yaşar Ercan tarafından bir evde alıkonuldu. Sonrasında çocuk hastaneye kaldırıldı. Hastane doktoru tarafından polise haber verilmesi sonucunda olay açığa çıktı.

“İstismarı hastanede öğrendik”

Yeni Yaşam’da yer alan habere göre çocuğun annesinin dayısı Timur Ç., “Olay Cuma günü yaşanmış. Çocuğu evde istismar etmiş hem de şiddet uygulamış. Beyin kanaması geçirince annesi doktora getirmiş. Doktorlar genel kontrol yaparken, istismar bulgularını görüyorlar. Biz istismarı hastanede öğrendik. Sürekli şiddet gördüğünü ise vücudundaki yara izlerinden öğrendik” diyerek yaşananları aktardı.

Failin sabıka kaydı

İstismara maruz bırakılan çocuğun annesinin, kuzeni olduğunu belirten bir sosyal medya kullanıcısı da yaptığı paylaşımda fail Yaşar Ercan’ın çocuk istismarı suçunu daha önce de işlediğini ve 7 tane dosyası olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir