KadınSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

16 yaşındaki Beyza’yı kafasından vurmuştu: 35 şikayet dosyası varmış

16 yaşındaki Beyza Doğan’ın kafasından vuran Selim Tekin isimli erkek hakkında 35 şikayet dosyası olduğu ortaya çıktı. Tekin hakkında aynı zamanda sınırsız koruma kararı varmış.


İstanbul Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana gelen olayda 16 yaşındaki Beyza Doğan’ı ensesinden vurarak ardından intihar girişiminde bulunan Selim Tekin isimli erkek hakkında sınırsız koruma kararı ve 35 şikayet dosyası olduğu öğrenildi.

‘Tehditlere başladı’

Beyza Doğan’ın babası Cuma Doğan yaşananları şöyle anlattı: “Bu adam bir buçuk yıl önce Instagram’dan benim kızımla konuşmaya başlamış. Telefonu kızıma uzaktan eğitim için almıştım. Kızım da Instagram’ı yüklemiş ve bu şahısla görüşmüş. Şahıs önceleri ona abi kardeş şeklinde yaklaşmış daha sonra bunu sevgiliye çevirmiş. Kızıma kötü sözler yazmış. Kız kabul etmiyordu. Bu kez tehditler başladı. Kızı Bağcılar Meydanı’na çağırdı ve orada kaçırdı.”

‘Kızımı 5 kere kaçırdı’

Baba Doğan Selim Tekin hakkında kendisi tarafından açılan 35 şikayet dosyası olduğunu belirterek şunları söyledi: “Kızımı beş kere kaçırdı. Olay olmadan önce benim evime gelip tekmeyle saldırdı, kapımı tekmeledi. Daha sonra ben savcıya gittim şikayette bulundum savcı koruma kararı çıkardı. Durum bundan ibaret. Kızım şu an yoğun bakımda o şahsın da ne olduğunu bilmiyorum.”

Cuma Doğan, dün yaşananlarla ilgili ise, “Büyük kızım ve küçük kızım marketten dönüyorlardı o şahıs da bunlardan önce girip binanın merdivenlerinde saklanmış. Benim çocuklar içeri girince o da arkalarından kapıyı zorlamış ve elinde silahla içeri dalmış. ‘Kapıyı pencereyi kapatın hepinizi öldüreceğim’ diye tehdit etmiş. Kızım Beyza’yı alıp kafasına silahı dayıyor. Kızım yapma diye yalvarıyorken önce ‘Seni öldürmeyeceğim’ diyor ve kızın kafasını koltuk altına alıp kafasına sıkıyor. Ardından da kendi kafasına sıkıyor” dedi.

‘Bütün deliller var ama hiçbir şey yapmadılar’

Beyza Doğan’ın teyzesi Zerife Doğan duruma isyan ederek, “Anne ve babası şikayetçi olmuştu. 2 yıldır bu dava sürüyor. Defalarca savcılığa mahkemeye çıkıldı. Bütün deliller vardı ama hiçbir şey yapmadılar. Sürekli tehdit ediyordu” şeklinde konuştu.

’13 yaşından 16 yaşına kadar bunları yaşadı’

“Koruma kararı sınırsızdı ve eylülde mahkemesi vardı” diyen teyze, “O kızı defalarca kaçırdı. Annesi babası defalarca gidip şikayetçi oldu. 13 yaşından 16 yaşına kadar bunları yaşadı. ‘Ben ayrılırsam beni öldürecek’ bile dedi. Sürekli anlattı ama onu kimse duymadı. Ben ya da başkası olsa anlarım ama o daha çocuktu. Bu adam niye tutuklanmadı? Kızı kaçırdı 3-4 defa. Polis benim ablama bağırıyordu evrak istedi diye. Bu şekilde olur mu? Koruma kararı aldılar. 1 ay içerisinde geldi kızı vurdu” dedi.

Beyza Doğan ve Selim Tekin’in hayati tehlikelerinin devam ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir