Manşet - YanSağlık

Aşı karşıtı Doktor Bilgehan Bilge hakkında soruşturma

İstanbul Tabip Odası, aşı karşıtı eylemde konuşma yapan doktor Bilgehan Bilge için soruşturma açıldığını duyurdu.

27 Haziran günü İstanbul Üsküdar’da aşı karşıtı çevreler tarafından düzenlenen ‘Plandemi Büyük Buluşması’ isimli gösteride konuşan aşı karşıtı Dr. Bilgehan Bilge, aşı yapan sağlık çalışanları için ‘yargılanacaklar’ ifadesini kullanmıştı.

Konuşmasında bilimden yana tavır alanları hedef alan Bilge hakkında istanbul Tabip Odası (İTO) tarafından soruşturma açıldığı öğrenildi.

“Bazı ‘şarlatanlar’ın da bulunduğu çevreler ise akıl ve bilim karşıtı yalanlarla toplumda aşı tereddütü, karşıtlığı yaymaya çalışıyorlar

İstanbul Tabip Odası’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Covid-19 pandemisinde resmi rakamlara göre bile kaybettiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine yaklaştı. (Gerçek sayıların bunun iki, üç katı olduğunu biliyoruz) Hâlâ daha günlük vaka sayıları 5 binin, günlük ölüm sayıları ellinin üzerinde seyrediyor.

Covid-19’a karşı en önemli mücadele yönteminin aşı olduğunun açık olmasına karşın aralarında tıp fakültesi mezunu bazı ‘şarlatanlar’ın da bulunduğu çevreler ise akıl ve bilim karşıtı yalanlarla toplumda aşı tereddütü, karşıtlığı yaymaya çalışıyorlar. Aşı karşıtı çevrelerin İstanbul Üsküdar’da ‘Plandemi Büyük Buluşması’ adıyla düzenlediği mitingte ‘Asla ve kata aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM’lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tillahi de bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar!’ şeklinde konuşma yapan kişinin Dr. B. B. olduğuna dair basında yer alan iddialarla ilgili olarak İstanbul Tabip Odası tarafından adı geçen hekim hakkında soruşturma açılmış olup sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

https://yaziyor.org/2021/06/27/asi-karsitlarindan-istanbulda-gosteri-asiyi-vuranlar-yargilanacak/
https://yaziyor.org/2021/06/27/prof-dr-derya-unutmazdan-asi-uyarisi/
https://yaziyor.org/2021/06/13/koronavirusun-yaygin-belirtileri-degisti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir