İşçi eylemleri ile gündeme gelmişti: Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak tutuklandı

İstanbul merkezli operasyonda gözaltına alınan aralarında Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’nin de bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Avcılar Belediyesi’nde, ihaleye fesat karıştırarak kamuyu zarara uğrattığı iddia edilen aralarında eski Belediye Başkanı Handan Toprak’ın da bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgütlü olarak ‘İhaleye Fesat Karıştırma’ ve ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ suçlarından aralarında Avcılar Belediyesi görevlilerinin de bulunduğu 27 şüpheliye yönelik 1 Nisan 2022 tarihinde operasyon yapıldı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 21 kişi gözaltına alındı. Aralarında eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’nin de bulunduğu 21 şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küçükçekmece Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Handan Toprak ile aralarında aktif çalışan 7 belediye personelinin de bulunduğu 11 kişi tutuklanırken, 10 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmalarına karar verildi.

Handan Toprak’ın belediye başkanlığı döneminde günlerce belediye önünde eylem yapmışlar, işten çıkarılmışlardı.