Şengör’den taciz açıklaması: Bir anormallik görmüyorum

Bir öğrencisini taciz ettiği anları övünerek anlatan Prof. Dr. Celal Şengör, tepki çeken açıklamalarının ardından ilk kez konuştu. Şengör, “Ben asla, bunun bir cinsel taciz olduğunu düşünmüyorum. Asla bunda bir anormallik görmüyorum” diyerek kendini savundu.

‘Tepkiler abartılı’

Kanal D’de, yayınlanan “Neler Oluyor Hayatta” isimli programda program sunucusu Hakan Ural tarafından aktarılan Şengör’ün ifadeleri şöyle: “Celal Hoca diyor ki; Ben asla, bunun bir cinsel taciz olduğunu düşünmüyorum. Asla bunda bir anormallik görmüyorum. Bana gösterilen tepkilerin birçoğunu da abartılı buluyorum.”

Prof. Dr. Celal Şengör’ün bir öğrencisini taciz ettiğini anlattığı videoda “Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye’nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı” ifadelerini kullanmıştı.

Videonun yayımlanması üzerine akademide eril dile ve tacize karşı başta İTÜ’lü kadınlar başta olmak üzere öğrenciler ve kadın örgütleri tepkilerini dile getirdi. Tepkiler üzerine İTÜ Rektörlüğü tarafından öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı.