Yaşar Ercan'ın istismarına maruz kalan çocuğun annesine dava açıldı - Yaziyor.Org

Yaşar Ercan’ın istismarına maruz kalan çocuğun annesine dava açıldı

Yaşar Ercan’ın cinsel ve fiziksel istismara maruz bıraktığı 2 yaşındaki P.T’nin annesi Ceylan T. hakkında da 1 buçuk yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ceylan T, haberi olmadığını, kendisinin de şiddet gördüğünü anlattı.

Uşak’ta Yaşar Ercan’ın cinsel istismarda bulunduğu 2 yaşındaki P.T’nin annesi Ceylan T. hakkında ‘suçu bildirmeme’ suçundan 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Olayın ardından tutuklanan ve hakkında 60 yıla kadar hapis ve ağırlaştırılmış müebbet istenen Yaşar Ercan’ın, birlikte yaşadıkları bir ay boyunca kendisine de şiddet uyguladığını belirten Ceylan T., “Bunlar olurken kilit altında tutuluyordum. Yaşananlardan haberim olmadı” dedi.

Ceylan T., Yaşar Ercan ile yaşadığı evde oğlu P.T’yi yerde baygın bulup, hastaneye götürdü. Hastanede oğlunun darbedilip, nitelikli cinsel istismara uğradığını öğrenen Ceylan T. şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Yaşar Ercan, tutuklanarak cezaevine kondu.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından Yaşar Ercan hakkında, ‘nitelikli cinsel istismar’, ‘öldürmeye teşebbüs ve eziyet’ suçlarından 60 yıla kadar hapis ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede anne Ceylan T. hakkında da ‘suçu bildirmeme’ suçlamasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

‘Çıkarsam hepinizi öldürürüm’ tehdidi

Yaşar Ercan

Yaşar Ercan’dan şiddet gördüğünü belirten Ceylan T., “Bunlar olurken kilit altında tutuluyordum. Yaşananlardan haberim olmadı. Olay ortaya çıktığında şikayetçi olmamam için beni tehdit etti. Cezaevinden çıkarsam ‘hepinizi öldürürüm’ dedi. Korkuyoruz” dedi.

TIKLAYIN: 2 yaşındaki çocuğu istismar eden Yaşar Ercan’ın MHP bayraklarıyla fotoğrafı ortaya çıktı

‘Bize bunları yaşatan kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum’

Çocuğuna şiddet uygulamak isteyen Ercan’a karşı koyunca, bu kez de kendisinin şiddet görmeye başladığını anlatan Ceylan T., “Telefonuma ve kimliğime de el koymuştu. Kimseden yardım isteyemedim. Ancak şu an benim hakkımda da ‘Oğlunu koruyamadın’ denilerek dava açıldı. Bir anne çocuğu bunları yaşasın ister mi? Bize bunları yaşatan bu kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum” diye konuştu.

Ceylan T., çocuğun geçici velayetinin, evli kaldıkları süre boyunca kendisine şiddet uygulayan eşinde olduğunu söyledi. Çocuğunun kendisine gösterilmediğini öne süren Ceylan T., “Onu çok özlüyorum, neler çektiğimi kimse bilmiyor” dedi.