Özlem Zengin, Erdoğan’ı arayıp çalıntı beste dinletti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak “Gençler sizin için şarkı besteledi” dedi. Telefonda AKP’ye oy verecek gençlerin Erdoğan’a bestelediklerini söyledikleri şarkının bestecisi Aykut Gürel twitterdan ‘Bu beste benim sanki ama neyse…’ dedi.

Besteci Aykut Gürel, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’in videosunu paylaştığı ve AK Parti Gençlik Kolları’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırladığı bestenin kendisine ait olduğunu söyledi. 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, 5 Eylül’de AK Partili gençlerle bir araya geldi. Zengin, Erdoğan’ı arayarak, “Gençlik kollarımızın, ilk defa oy kullanacak seçmenler ile alakalı birimleri var. Burada tüm Türkiye’den toplanıp gelmişler, sizin için beste yapmışlar; illa Cumhurbaşkanımızın sesini duyalım…” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi için çalınan şarkıyı telefondan dinlediği görüntüleri paylaşan Zengin, paylaşımına “Müziğin tınısıyla bugünün heyecanından…” notunu ekledi. Zengin’in paylaşımını alıntılayan besteci Aykut Gürel sosyal medya hesabından, Ak Parti Gençlik Kolları tarafından yapıldığı iddia edilen bestenin kendisine ait olduğunu belirten bir paylaşım yaptı. Gürel, paylaşımında “Bu beste benim sanki ama neyse..” yazdı.

Gürel’in sözünü ettiği bestenin orijinalinin 1992 yılında Leman Sam tarafından seslendirilen “Anladım ki” şarkısına ait olduğu ortaya çıktı.