3 kız çocuğunu öldüren imam hakkında uzaklaştırma kararı varmış! - Yaziyor.Org

3 kız çocuğunu öldüren imam hakkında uzaklaştırma kararı varmış!

Trabzon’un Of ilçesinde 3 çocuğunu katleden cami imamı Emre Göktaş hakkında, evli olduğu kadına şiddet uygulamaktan bir aylık uzaklaştırma kararı verildiği ve kararın bittiği gün çocuklarını katlettiği ortaya çıktı.

Trabzon’un Of ilçesi Uluağaç köyünde cami imamı Emre Göktaş (36) dün, en küçüğü 4, en büyüğü 11 yaşında olan Yaren, Hiranur ve Elif isimli çocuklarını ateşli silahla katletti.

112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak çocuklarını katlettiğini söyleyen fail, jandarma tarafından gözaltına alındı.   Çocukların cenazeleri olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Evli olduğu kadın şiddet görüyordu ve boşanmak istiyordu

Diğer yandan failin ilk ifadeleri de ortaya çıktı. Fail imam Emre Göktaş’ın, 12 yıldır evli olduğu Sibel Göktaş ile boşanma aşamasında olduğu, Sibel’i şiddete maruz bıraktığı için hakkında bir aylık uzaklaştırma kararı verildiği belirtildi.

‘Yeni görevimiz KYK Manevi danışmanlık’

Olay günü sona eren kararın ardından çocuklarını görmek için yanına aldığı kaydedilen fail, jandarmadaki ifadesinde “Çocuklarım benden soğumuştu. Kendimi kaybettim, hiçbir şeyi hatırlamıyorum” savunması yaptı.   

Failin dijital medya hesabından yaptığı bir paylaşımda “Yeni görevimiz KYK Manevi danışmanlık. Mevla muvaffak eylesin” yazdığı görüldü.  

Failin bugün adliyeye sevk edilmesi beklenirken, çocukların da ilçede kılınacak cenaze namazı sonrası defnedileceği öğrenildi.