İstismardan hapis yatan erkek tekrar bir çocuğu istismar etmek istedi, annesi engel oldu - Yaziyor.Org

İstismardan hapis yatan erkek tekrar bir çocuğu istismar etmek istedi, annesi engel oldu

Maltepe’de Resul S., sokakta yanına gittiği 13 yaşındaki G.A.’nın sosyal medya hesabını öğrenerek takibe aldı, 10 lira verdi. Eve giden G.A.’nın cebindeki 10 lirayı fark eden ve yaşananları öğrenen anne Özlem Karaman, çocuğunun adına sosyal medyadan şüpheli ile konuşmaya başladı.

Kaçmaya çalıştı, çocuğun anneannesi yakaladı

Çocuğu adına konuşan Özlem Karaman, Resul S.’nin cinsel içerikli mesaj ve fotoğraflar göndermesi üzerine soluğu Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde aldı. Yazışma ve fotoğrafları polise gösteren anne Karaman, polis ekiplerinin isteği üzerine şüpheli ile buluşma ayarladı. Buluşma gününde polise yakalanacağını anlayan şüpheli Resul S. kaçmaya başladı. Bu sırada buluşma yerinde olan çocuğun anneannesi Yeter Karaman ise kaçmaya çalışan şüphelinin üzerine atlayarak yakaladı, Resul S. gözaltına alındı.

Serbest bırakıldı

Daha önce de çocuğa istismar suçundan hapis yattığı ortaya çıkan şüpheli Resul S.’nin sevk edildiği adliyede mahkemece serbest bırakıldığı ve hakkında dava açıldığı öğrenildi. Öte yandan şüpheli Resul S.’nin, 6 ay süreyle G.A.’nın bulunduğu konuta yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine de karar verildi.   

G.A.’nın ailesi, şüpheliyle aynı mahallede oturdukları için tedirgin olduklarını söyleyerek, şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Yaşananları anlatan Anne Özlem Karaman, “Çok üzüldük, çok yıprandık çocuğum da aynı şekilde. Olayı çocuğumun cebindeki 10 lirayı fark etmemle çözdük. Çocuğun adına ben yazıştım çünkü. Onları görünce çok korktum, tedirgin oldum. Hemen karakola başvurdum. Bu beyefendi yıllardır içeride yatan bir insanmış. Karakoldan öğrendiğim kadarıyla çocuk tacizinden içeri alınmış biri. Kovidden dolayı serbest bırakılmış şartlı olarak. Böyle bir olayı yaşamamıza rağmen maalesef serbest bırakıldı. Çok mücadele ettim ama içeri girmesini sağlayamadım” dedi.

‘Aynı yerde yaşıyoruz adamla. Korkuyorum’

Mesajları gördükten sonra direkt karakola gittiğini söyleyen Karaman şu ifadeleri kullandı: 

“Polis arkadaşlarla birlikte buluşma ayarladık. Olayın yaşandığı yere geldik buluşmak için. Buluşmaya polisler geldi önce, sonra biz geldik. Beyefendi kaçmaya çalıştı polisleri görünce. Biz de önünü kestik. Daha sonra annem müdahale etti, kaçarken annem onu tutunca polisler de geldi yakaladık. Karakola götürdük. Soruşturmalar başlatıldı. Sadece 6 ay uzaklaştırma verildi. Onun dışında hiçbir şey yapılmadı. Kamu davasının açıldığını bildirdiler yalnız kamu davasının sonucunda da serbest bırakıldığını öğrendik. Hala buralarda. Aynı yerde yaşıyoruz adamla. Korkuyorum çünkü çocuğumu bırakıp işe gidiyorum. Her an karşısına tekrar çıkabilir. Daha farklı sonuçlar olabilir. Çünkü defalarca söyledim, daha büyük bir zarar mı görmemiz gerekiyor. Onu en başta içeri almaları gerekirken son noktaya kadar beklemeleri hiç doğru değil. Bir an önce içeri alınmasını istiyorum” 

Anneanne Yeter Karaman ise, “Polislerin yardımıyla kaçacak yeri kestim. Baktım çimenlerin arasına giriyor otlar da bayağı uzundu. Ben de üzerine atlamak zorunda kaldım. Atlayıp boğuştuk,  o an bir bastırdım, kızım geldi. Bir iki tane de patakladık. Polise teslim ettik” diye konuştu.