4 gündür kayıp olan 16 yaşındaki kız çocuğu ölü bulundu - Yaziyor.Org

4 gündür kayıp olan 16 yaşındaki kız çocuğu ölü bulundu

18 Ağustos’tan beri kendisinden haber alınamayan 16 yaşındaki H.G.Y, barajın sulama sulama kanalında hayatını kaybetmiş halde bulundu.

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde 18 Ağustos günü kaybolan 16 yaşındaki H.G.Y’nin cansız bedeni ilçeye 6 kilometre uzaklıktaki Yörücekler Barajı’nın sulama kanalında bulundu.

Edinilen bilgiye göre H.G.Y, 18 Ağustos günü sabah saat 08.30’da cep telefonunu bırakıp sadece kimliği ile evinden ayrıldı. H.G.Y. o gün evine dönmemesi üzerine ailesi kayıp başvurusunda bulundu.

H.G.Y’nin aynı gün ticari bir taksiyle ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Yörücekler Barajı’na gittiği öğrenildi.

Yörücekler Barajı’nda AFAD, İtfaiye, Jandarma, Sulama Birliği ve Çiftçi Mallarını Koruma Birliğinden oluşan ekipler barajda geniş çaplı arama faaliyeti başlattı.

Ekipler 19 ve 20 Ağustos tarihlerinde baraj göleti ve çevresinde yaptıkları arama çalışmalarından sonuç alamadı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki dalgıçların ve arama ekiplerinin yaptığı çalışmadan sonuç alınamayınca arama çalışmaları sonlandırıldı.

Bugün ise, barajdan kanala su vermek için gelen Sulama Birliği görevlisi H.G.Y’nin cansız bedenini baraj kapaklarında bularak jandarma ve emniyete haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri cesedi kanaldan çıkardı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.