Yaklaşık bir ay önce kaçırılan çocuk bulundu, failler ise serbest! - Yaziyor.Org

Yaklaşık bir ay önce kaçırılan çocuk bulundu, failler ise serbest!

Diyarbakır’da yaklaşık bir ay önce kaçırılan lise öğrencisi Aysel K., alıkonduğu adrese düzenlenen polis baskınında bulundu. Aysel K.yı kaçıran iki kişi ise serbest bırakıldı.

Diyarbakır’da, 20 Temmuz’da bindiği taksinin önünü kesen kişilerce araçtan indirilerek kaçırılan lise öğrencisi Aysel K. (17), 27 gün sonra dün akşam saatlerinde alıkonduğu adreste bulundu.   

Şüphelilerin bilgilerini vermesine rağmen kızı bulunmadı

Mezopotamya Ajansına konuşan anne Şakire K., kızı kaçırıldıktan bir gün sonra şüphelendiği şahıslar hakkında şikayet için gittiği Şehitlik Polis Merkezi Amirliği’nde “bayram tatili” denilerek şikayetinin alınmadığını anlattı.

21 Temmuz’dan 26 Temmuz’a kadar beklediği ve ifadesinin bayramdan sonra alındığını kaydetti.

Anne Şakire K., bu süre içinde 6-7 kez karakola gittiğini, şüphelendiği kişilerin isim ve telefon numaralarını vermesine rağmen kızının bulunamadığını belirtti.   

Failler serbest!

Polislerin tespit ettiği adrese yapılan baskın sonucu kurtarılan Aysel K., emniyete götürüldü. Burada ifadesi alınan Aysel K., daha sonra Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirildi. Aysel K.’nin, burada bir süre tutulduktan sonra ailesine teslim edileceği belirtilirken, baskında gözaltına alınan Mahmut Kılıç ve oğlu Ömer Kılıç’ın ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.    

Anne Şakire K., kızını kaçıran Mahmut Kılıç ve oğlu Ömer Kılıç’tan şikayetçi olacağını söyledi.