Sedat Peker’de ‘FETÖ – AKP görüşüyor’ iddiası

Kapatılan Nokta dergisinin genel yayın yönetmeni olan ve “FETÖ” soruşturmasından firari durumda bulunan Cevheri Güven’in iddialarına yanıt veren Suç Örgütü Lideri Sedat Peker, AKP Ankara Milletvekili Mücahit Aslan üzerinden iktidar ile FETÖ arasında gizli görüşmelerin yürütüldüğünü iddia etti.

Sedat Peker, kapatılan Nokta dergisinin genel yayın yönetmeni olan ve FETÖ’den firari durumda bulunan Cevheri Güven’in “kendisinin arkasında bir organizasyon olduğu” yönündeki iddiasına Twitter hesabından yaptığı açıklamayla yanıt verdi. Güven’in, kendisiyle ilgili dile getirdiği “Hulusi Akar ve Hakan Fidan ile askeri şura öncesi bir anlaşma yaptı” iddiasını yalanlayan Peker, Akar ve Fidan’ı hayatında hiç görmediğini öne sürdü. Peker devam eden tweetlerinde “Ben Cevheri Güven’den biraz sonra anlatacaklarım için başka bir video bekliyorum” diyerek bir iddia attı.

Güven’e, “Acaba kendisi fetöcülere karşı yapılan operasyonların neredeyse durma derecesine gerilemesini nasıl yorumluyor ya da iktidarın içindeki insanların artık fetöcülerle ilgili neredeyse olumsuz hiçbir şey söylememesini nasıl yorumlamaktadır?” sorularını yönelten Peker, “AKP’nin kara kutusu” olarak tanımladığı Ankara Milletvekili Mücahit Aslan’ın üzerinden iktidar ile FETÖ arasında “gizli görüşmelerin yürütüldüğünü” ileri sürdü.

Son zamanlarda AKP iktidarının FETÖ’ye yönelik kötü söylemde bulunulmadığını ifade eden Peker, Pelikancılar ile “FETÖ”cüler arasında da Hulusi Akar ve Hakan Fidan üzerinden üretilen söylemlerde bir dil birliği oluştuğunu ifade etti.

Peker, AKP’li Metin Külünk ile telefon görüşmesi yaptığını ve Külünk’ün kendisinden Serhat Albayrak ile Pelikanı “birbirinden ayırmasını rica ettiğini” öne sürdü.

Sedat Peker’in Twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde: