Adı Erdoğan olan damadın babasına “Erdoğan nerede?” diye seslenen sanatçıya soruşturma

Hatay’daki bir düğünde Suriyeli şarkıcı Ali Al Deek, damadın babası Erdoğan Ray’a “Erdoğan nerede” diye seslendi, düğüne soruşturma açıldı.

Hatay’ın Samandağ ilçesine düzenlenen bir düğüne katılan Suriyeli şarkıcı Ali Al Deek, damadın babası Erdoğan Ray’a “Erdoğan nerede” diye seslendi, düğüne soruşturma açıldı.

Deek’in düğünde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kastederek “Biz buradayız, Erdoğan nerede” diye slogan attırdığı iddia edildi. Yenişafak, Yeni Akit, Star, Türkiye gazetelerinde “büyük skandal” diye verilen haberde, “Şarkıcı Ali Deek’in sahnede sürekli Beşar Esed ve Türkiye düşmanı teröristlere methiyeler dizdiği” öne sürüldü.

Düğün hakkında soruşturma açılırken, çarşamba günü Suriye’ye dönmesi gereken şarkıcı Deek, bugün Antakya’dan ayrıldı.

Sloganların atılmadığını söyledi

Duvar’dan Burcu Özkaya Günaydın’ın haberine göre düğün sahiplerinden Samandağlı iş insanı Erdoğan Ray, Arap dünyasında tanınan ve sevilen şarkıcı Ali Al Deek’in uzaktan akrabaları olduğunu, oğlunun düğünü için kendilerini kırmayıp Samandağ’a geldiğini söyledi.

Ray, bahsi geçen sloganların hiçbirinin düğünde atılmadığını, sadece Arapça şarkılar söylendiğini dile getirdi.

‘Başka yere çektiler’

Düğün hakkında soruşturma açıldığını, düğün videolarının savcılığa verildiğini, inceleme sonucunda da bahsi geçen sloganların atılmadığının anlaşıldığını ifade eden Ray, şunları söyledi:

“Düğünde ‘Biz buradayız Erdoğan nerede’ diye slogan atıldığı söyleniyor. Bu tamamen yalan. Programın bir yerinde Arapça, ‘Ben bugün kendi evime geldim, o kadar mutluyum’ diyor. Bir de benim adım da Erdoğan, damadın babasıyım. Arapça bana seslenerek ‘Damadın babası Erdoğan nerede, habibi (canımın içi) Mahmud nerede’ diyor. Burada bu sözü bambaşka yerlere çektiler. Bu kötü bir provokasyon. Hiç alakasız sözlerin çarpıtılması. Nitekim düğün videosu izlendi. Suç teşkil edecek bir şey bulunmadı. Biz böyle bir provokasyonun içinde kaldığımız için üzgünüz.”