Tuğba Özay, Yeni Akit hakkında suç duyurusunda bulundu

Tuğba Özay, yardım çağrısı yaptığı yayın ile ilgili kendisini hedef gösteren Yeni Akit Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Manavgat’taki çiftliğiyle ilgili video çekerek yardım çağrısında bulunan ve hastaneye kaldırılan Tuğba Özay, yardım çağrısı yaptığı yayın ile ilgili yapılan bir habere ilişkin Yeni Akit Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Kendimi çok yorgun, üzgün hissediyorum”

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydanda basın açıklaması yapa nÖzay, “Çok büyük bir acı hepimiz için. Vatanını seven her yurttaş gibi, hele bir de o bölgenin insanı olarak kendimi çok yorgun, üzgün hissediyorum. Ülkenin gündemi bu kadar sıcakken açıkçası bir de kendimle ilgili gündem olmuş olmaktan dolayı da büyük utanç duyuyorum” dedi.

“14 sene içinde ikinci büyük yangın felaketi yaşamış bir insanım”

Felç geçirmekten kendisini doktorların kurtardığını belirten Tuğba Özay, “Bir yandan hakkımda yapılan linç kampanyasıyla mücadele etmek inanılır gibi değil ya? Felç olsaydım daha mı mutlu olacaktınız arkadaşlar? Allah korudu. Benim her gün ağacını, çiçeğini suladığım o bahçelerim gitti. İnsanlar evi yanmamış ki diyor, inanılır gibi değil. Ben o gün felç geçiriyordum. Hala daha kollarım mor bakın. Ben hiç kimseye yalan söylemedim. Beni doktorlarımız kurtardı. Kendimden geçmiştim. 14 sene içinde ikinci büyük yangın felaketi yaşamış bir insanım. İnsan çantasını kaybediyor, ayakkabısının topuğu kırılıyor da üzülüyor. Orada kilometre karelerce ormanlarımız yok oldu gitti. Binlerce vatandaşımız evsiz. Ülkece seferber olmalıyız. Kavga zamanı değil. Benim bu kadar daha üstüme gelmeyin. Bu kadar linci hak edecek ne yaptım ben ya? Ben sizin görmediğiniz neler yapıyorum şu anda” diye konuştu.

Bütün gün hastanede müşahade altında olduğunu, yangının gelmesiyle hastanenin tahliye edildiğini anlatan Özay, yardımcısının çiftliğinin içindeki elektrik direklerinin devrilmesiyle çıkan sesten evin patladığını sandığını bunu kendisine haber verince de canlı yayında o anda sinir krizi geçirdiğini belirtti. Özay, açılışı iptal etmek istediğini söylediğini ancak “Hayat devam ediyor” denilerek teklifinin reddedildiğini de anlattı.

“Empatiyle yaklaşılacağı yerde yine ben suçlanıyorum”

Özay, “Bugün sosyal medyaya tabiatın kızı yazdığınızda bile sadece benim fotoğraflarım çıkar. Bu kadar iftira, bu kadar yalanın, bu kadar olmadığım şeylerin içinde olmuş gibi gösterilmek yordu arkadaşlar. O kadar güzel şeyler yapıyorum manşetlere taşımıyorsunuz, bu kadar mağduriyetimiz var, bunda da geçmiş olsun denileceği yerde, daha empatiyle yaklaşılacağı yerde yine ben suçlanıyorum, yine bana vuruluyor. Herkesi Allah’a havale ediyorum” dedi.

Tıklayın: Gökhan Özoğuz’dan yangınlara dair orduya çağrı

Tıklayın: Manavgat’ta havaya ateş açan şarkıcı Yusuf Güney gözaltına alındı

Tıklayın: Hazal Kaya isyan etti: Neden yalnız kaldı koca ülke?