Kürşat Ayvatoğlu hakkında iddianame

Uyuşturucu kullandığı görüntülerin ortaya çıkması sonrası yargılaması başlanan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu hakkında iddianame hazırlandı.

Ankara’da, sosyal medyaya yansıyan görüntüsünde otomobil içinde uyuşturucu madde kullandığı görülen Kürşat Ayvatoğlu ile araçta bulunan ve görüntüleri sosyal medyada yayınlayan şüphelilerin de bulunduğu 7 kişi hakkında iddianame düzenlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak, ‘pudracı’ lakabıyla bilinen AKP’li Kürşat Ayvatoğlu ile araçta bulunan ve görüntüleri sosyal medyada yayınlayan şüphelilerin de olduğu 7 kişi hakkında iddianame düzenlendi.

İddianamede, Kürşat Ayvatoğlu ile araçta yanında bulunan Ufuk Karakahyaoğlu, Melih Duran ile Mehmet Yagız Mıtrip’in, ‘uyuşturucu madde kullanmak’ ve ‘uyuşturucu madde kullanımını özendirme’ suçlarından 5 yıldan 20 yıla, Ayhan Orhun ile Onur Satılmış’ın, ‘uyuşturucu madde kullanmak’ suçundan 10 yıldan az olmamak üzere, Dolunay Oran’ın da, ‘uyuşturucu madde kullanımını özendirme’ suçundan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

İddianame, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Tıklayın: Adli Tıp doğruladı: Kürşat Ayvatoğlu’nun kanında kokain çıktı

Tıklayın: AKP Grup Başkanvekili Özkan’dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması: Türkiye bir hukuk devletidir

Tıklayın: ‘Pudracı’ Kürşat Ayvatoğlu’nun Boğaziçi öğrencisiyle ilgili paylaşımı tepkilere neden oldu