Aydın’da tahliyeler başladı

Aydın’daki orman yangınları sürerken, yerleşim alanları tahliye ediliyor.

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinin Başalan Mahallesi’nde dün saat 16.00 sularında çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyerek Muğla’nın Kavaklıdere ilçesine de sıçrayan orman yangınında alevler Menteşe Mahallesi’ndeki evlere ulaştı. Yangında ilk belirlemelere göre 5 ev zarar gördü. Ekiplerin alevlere müdahalesi sürüyor.

Karacasu ilçesinde Alemler Mahallesi’nde bugün öğleden sonra dağlık bölgede de yangın çıktı. Evrensel’in aktradığına göre Karacasu Belediyesi, mahalledeki yurttaşlara evlerini terk etmeleri çağrısı yaptı.

Bozdoğan’da 5 ev zarar gördü

Bozdoğan’daki yangın, dün saat 16.00 sıralarında kırsal Başalan Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıktı. Alevler kısa sürede rüzgarın da etkisiyle yayılıp, Muğla il sınırındaki Kavaklıdere Mahallesi’ne sıçradı.

Çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarı üzerine alevlere 2 uçak ve 1 helikopter ile havadan, çok sayıda arazöz, su tankerleri, orman işçisi ve itfaiye ekipleriyle karadan müdahale edildi.

Kavaklıdere’de dün tahliye edilen Ortaköy Mahallesi’nde 2 ev, Nebiler Mahallesi’nde ise 1 ev kül oldu. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, bugün akşam saatlerinde Menteşe Mahallesi’ndeki evlere ulaştı. Tahliye edilen mahallede 5 ev zarar görürken, ekiplerin alevlere müdahalesi sürüyor.

‘Evleri terk edin’ çağrısı

Aydın’ı Karacasu ilçesinde Alemler Mahallesi’nde ise bugün öğleden sonra dağlık bölgede yangın çıktı. Kilometrelerce uzaktan görülülen alevler hızla yayıldı.

Karacasu Belediyesi, su tankeri olan vatandaşların tanker dolumlarını yaparak yangın bölgesine gitmesi çağrısı yaptı.

Çam ormanları ile kaplı dağda çıkan yangın, yerleşim alanına doğru ilerledi. Karacasu Belediyesi, Alemler Mahallesi’ndeki yurttaşlara evlerini terk etmeleri çağrısı yaptı.

Tıklayın: Milas’ta alevler termik santrale yaklaşıyor

Tıklayın: AKP’li vekilden THK’ye suçlama: Kaliteli hizmeti vereceğinizi bana gösterirseniz sizden hizmet alırım

Tıklayın: Denizli’de yangın çıkardığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı