Yangınlar söndürülmüyor, sayıları artıyor: 3 kentte daha yangın - Yaziyor.Org

Yangınlar söndürülmüyor, sayıları artıyor: 3 kentte daha yangın

Ege ve Akdeniz Bölgelerini günlerdir etkisi altına alan yangınlar henüz tamamen kontrol altına alınmazken yeni yangınlar da çıkıyor. Ege Bölgesi’nde Aydın, Manisa ve Denizli’de de yeni yangınlar çıktı.

Ege Bölgesi’nde günlerdir devam eden yangınlar kontrol altına alınamazken bölgede yeni yangınlar çıktı. Muğla’da Marmaris, Milas ve Köyceğiz ilçelerindeki yangınlar devam ederken, Aydın, Denizli ve Manisa’da yeni yangınlar çıktı.  

Aydın Muğla sınırında yangın

Aydın’ın Bozdoğan ilçesi ile Muğla’nın Kavaklıdere ilçesi sınırındaki makilik alanda da yangın çıktı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri sevk edildi.  

Denizli’de Türlübey Mahallesi tahliye edildi

Denizli’de ise Buldan ilçesine bağlı Türlübey Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Türlübey Mahallesi de yangının hızla yayılması nedeni ile boşaltılmaya başlandı. Yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.   

Manisa‘da yangın kontrol altında

Manisa’nin Ahmetli ilçesinde de Alahidir Mahallesi yakınlarındaki tarım arazinde yangın çıktı. Buradaki yangın kontrol altına alınırken, 10 dönüme yakin meyve bahçesinin zarar gördüğü belirlendi.