Ucuza döviz satan Halkbank’tan açıklama

Ucuza döviz satan Halkbank’tan yapılan açıklamada “Mali anlamda kâr veya zarar oluşmamıştır” denildi.

Dolar 6.55 TL iken 3.72 TL’ye ve Euro 7.62 TL iken 4.32 TL’ye döviz satan Halk Bankası tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Mali anlamda kâr veya zarar oluşmamıştır” denildi.

CHP Milletvekili sordu, Halkbank yanıt verdi

Halk Bankası internet sitesinde 31 Ağustos 2018 günü düşük kurlar üzerinden toplam bin 647 banka müşterisinin 2 bin 561 adet işlem yaptığı belirlenmişti. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TBMM KİT Komisyonu’nda Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a “2018 yılında en önemli konulardan biri hatalı kurlarla döviz satım işlemleridir. Bu durumun diğer bankalarda olmaması ama Halkbank’ta olmasının nedeni nedir?” diye sordu.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Yavuzyılmaz’ın sorusuna bankadan yazılı yanıt geldi. Yanıtta “Bazı bankalarda da benzer sorunlar ile karşılaşıldığı bilinmektedir” denildi. Bankanın açıklamasında “İşlemler hemen iptal edilmiş, mali anlamda kâr veya zarar oluşmamıştır. Müşterilerimizin isim bilgileri banka ve müşteri sırrı kapsamına girdiğinden cevaplandırılamamıştır” ifadelerine yer verildi.

Tıklayın: Merkez Bankası’nın toplam rezervleri 448 milyon dolar azaldı

Tıklayın: Almanya, Ziraat Bankası hakkında inceleme başlattı

Tıklayın: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti