İstanbul Fırıncılar Odası, 6 ilçede aşı olmayanlara ekmek satmama kararı aldı

İstanbul Fırıncılar Odası, 6 ilçede aşı olmayanlara ekmek satmama kararı aldı. Kararın, önümüzdeki hafta uygulanmaya başlayacağı belirtildi.

İstanbul’da 6 ilçenin fırıncılar odası temsilcisinin aldığı karara göre; aşı yaptırmayanlar, ilçelerindeki fırınlara artık giremeyecek ve ekmek satın alamayacak.

İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, “Vaka sayıları artmaya başlayınca karar almak zorunda kaldık. Gidişatı iyi görmüyoruz. Bizler de fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. O yüzden fırına gelen vatandaşların aşılarının olup olmadığını kontrol edeceğiz. Aşısı olmayana ekmek satışı yapmayacağız. Şu anda 6 ilçede bu kararı aldık. Bu ilçeler ise Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler. Ancak bu kararın en kısa zamanda 39 ilçeye yayılacağını düşünüyorum. Hatta bu kararın tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz. Çünkü Türkiye’nin bir kapanmaya daha gücü yok” dedi.

“Bu uygulamayı önümüzdeki hafta itibarıyla başlatacağız”

Çiçek, “Fırıncılar Odası olarak aldığımız kararın doğru olduğuna inanıyoruz ve kararı uygulayacağız. Gelen vatandaşların hepsi akıllı telefon kullanıyor. Telefonlarında aşı olup olmadıkları belli. Aşısı yoksa ekmek satışı yapmayacağız. Belki biz pandemi döneminde kapanmadık ama binlerce küçük esnafımız kapandı ve mağduriyet yaşandı. Benim kimseyi mağdur etmeye hakkım yok. Bu uygulamayı önümüzdeki hafta itibarıyla başlatacağız” ifadesini kullandı.

Tıklayın: Prof. Dr. Müftüoğlu: 4. dalga en çok sahtekârlara inanan aşısızları vuracak

Tıklayın: DSÖ: Delta varyantı 132 ülkede tespit edildi

Tıklayın: ATO’dan ‘aşısızlar pandemisi’ uyarısı: Vaka sayıları 40 bini bulabilir