İBB itfaiye çalışanı: Müdahale böyle devam ederse Marmaris komple yanar

İBB’ye bağlı bir itfaiye çalışanı, Marmaris’teki söndürme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu, “Müdahale böyle devam ederse açık söylüyorum; Marmaris komple yanar” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde orman yangınını söndürme çalışmaları sürerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı itfaiye ekibi de çalışmalarda yer alıyor.

T24’te yer alan habere göre bölgedeki çalışmalara katılan ve ismini vermek istemeyen bir yetkili, “Kriz merkezi diye bir şey yok” diyerek Bakanlığa bağlı ekiplere eleştirilerde bulundu.

“Müdahale böyle devam ederse açık söylüyorum; Marmaris komple yanar”

Söz konusu yetkili isim, söndürme çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Yangına havadan müdahalede çok zayıf ve eksiklik var; geç kalınıyor. Yangına 1 uçak müdahale ediyor. Burada kriz merkezi diye bir şey yok. İstanbul İtfaiyesi olarak biz her yere yetişmeye çalışıyoruz. Hisarönü’nde bir felaket yaşanıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı ekipleri de burada ancak yetişemiyoruz. Bakanlığa bağlı ekipler çok zayıf çalışıyor, müdahalenin zor olduğu noktaları bırakıp gidiyorlar. Su istiyoruz, su vermiyorlar. Bakanlığa bağlı ekipler, bazı noktalara girmiyor. Kriz merkezi diye bir şey yok. Havadan müdahale doğru noktalara yapılmıyor. Müdahale böyle devam ederse açık söylüyorum; Marmaris komple yanar. 101 personel, 14 araçla Marmaris’e geldik. 10 köyü kurtardık, 11’inci köye müdahale ediyoruz.”

Tıklayın: Şahan Gökbakar nöbete başladı

Tıklayın: Şahin Akdemir’in ön otopsi raporu sonucu belli oldu

Tıklayın: Bekir Pakdemirli, orman yangınları için belediyeleri suçladı