Demirtaş’tan 7 aile üyesinin öldürüldüğü Konya Katliamı uyarısı

Selahattin Demirtaş, Konya’da aynı aileden 7 kişinin katledilmesinde dair “Nefret diline, ayırımcı politikalara prim de vermeyin boyun da eğmeyin” çağrısında bulundu.

TIKLAYIN: Kılıçdaroğlu’ndan Konya’daki katliama ilişkin açıklama

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Konya’da aynı aileden 7 kişinin katledilmesine dair açıklamada bulundu.

Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımlar şöyle: 

“Konya’daki barbarca katliamda hayatını kaybeden kardeşlerime Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm halkımıza baş sağlığı diliyor; üzüntülerini, acılarını yüreğimde hissederek paylaşıyorum.

Maalesef ki bu katliam, gerilim ve çatışmaların esas nedeni hükümetin ayırımcı politikaları, hedef gösteren dili ve bundan cesaret alan devlet içi-dışı çetelerin kirli hesaplarıdır.

TIKLAYIN: Süleyman Soylu’dan Konya’da katledilen Kürt aileye ilişkin açıklama

Türk-Kürt, bütün halkımıza naçizane tavsiyem şudur: Nefret diline, ayırımcı politikalara prim de vermeyin boyun da eğmeyin. Koşullar ne olursa olsun her zaman akılla ve sabırla hareket edelim. Öfkeye değil, birlikte yaratacağımız ortak vicdana sığınalım.

Bizler hukukun işlediği, adaletin olduğu bir ortam için çok çalışıyoruz. Bu nedenle, sakın ola ki kendinizi umutsuz, çaresiz ve sahipsiz hissetmeyin. Belki biraz zor olacak ama barışı, demokrasiyi, eşitliği, özgürlüğü ve adaleti mutlaka ama mutlaka sağlayacağız.

TIKLAYIN: Konya’da Kürt aile katledildi, AKP’li Alpay Özalan HDP ve CHP’yi kınadı!