Konya’daki katliama Aytun Çıray yorumu: Münferit bir hadise

Konya’da Kürt aileye yönelik yönelik katliam sonrası sosyal medyadan açıklama yapan İYİ Partili Aytun Çıray, “Münferit bir hadise” dedi.

Konya’nın Meram ilçesinde ırkçı saldırıya uğrayan Kürt aileden 7 kişi katledildi. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan İYİ Parti Milletvekili Aytun Çıray ise ‘münferit bir hadise’ olduğunu öne sürdü.

Çıray, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

“Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı haberleri doğru değil. Uzun süredir devam eden iki aile arasındaki husumetin üzücü neticesi. Resmi açıklama da yapılır. Bizi birbirimize düşürmeyi kimse başaramaz.

Şimdi de tersini yapmaya çalışanlar var. Kimse oyuna gelmesin. Münferit hadiseleri büyütmeyin. Özellikle siyasiler, milletvekilleri çok sorumlu olmalı. Türkiye’yi kazasız belâsız seçimlere götürmek Mecliste bulunan herkesin görevidir. #KonyadaKatliam

Bir grup manyak Avustralya’da çekilen bu videoyu PKK yangın çıkarırken diye yayıyor. Diğer bir grup da Konya’daki katliamı Kürtlere etnik saldırı diye büyütüyor. Bu ülkede yanlış yapan varsa cezasını çeker. Bugün örtbas edilirse yarın biz hesabını sorarız. Irkçılığı boğarız.”

Tıklayın: Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı: 7 kişi katledildi

Tıklayın: Konya’da Kürt aile katledildi, AKP’li Alpay Özalan HDP ve CHP’yi kınadı!

Tıklayın: Süleyman Soylu’dan Konya’da katledilen Kürt aileye ilişkin açıklama