HDP'den Fahrettin Altun'a yanıt - Yaziyor.Org

HDP’den Fahrettin Altun’a yanıt

HDP’li Tayip Temel, Fahrettin Altun’un Konya’daki katliama ilişkin açıklamasına tepki göstererek “Sen ve senin emrimdeki ırkçı, faşist ve kara propaganda yapan tetikçi medya kuruluşları bu cinayetin azmettiricisidir” dedi.

Konya’nın Meram ilçesinde Kürt aileden 7 kişinin katledilmesi sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Konya’da meydana gelen vahşi katliamda hayatını kaybedenlere Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyorum. Bu cinayetin, bu vahşi katliamın ideolojik saiklerle işlendiği propagandası tam anlamıyla bir provakasyondur, yalandır” demiş ve açıklamasını şöyle sürdürmüştü:

“Toplumu bölmek ve halkı birbirine düşürmek için bu vahşi olayı istismar etmeye çalışan fırsatçı ve sorumsuz şahısları itidale davet ediyoruz. Medyamızı ve kamuoyumuzu olayla ilgili yaratılan bilgi kirliliği konusunda dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki birlik ve beraberliğimizi ne bölücü unsurlar, ne de böylesi elim bir hadiseyi istismar etmeye çalışan kötü niyetliler bozabilir. Biz biriz, beraberiz, Türkiyeyiz”

“Sen ve senin emrindeki ırkçı, faşist ve kara propaganda yapan tetikçi medya kuruluşları bu cinayetin azmettiricisidir”

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, Altun’un Twitter’dan yaptığı paylaşıma tepki gösterdi ve “En büyük provokatör sensin… Sen ve senin emrindeki ırkçı, faşist ve kara propaganda yapan tetikçi medya kuruluşları bu cinayetin azmettiricisidir… Yalan konusunda master yapan tek kişi sensin…” açıklamasında bulundu.

Tıklayın: Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı: 7 kişi katledildi

Tıklayın: Konya’da Kürt aile katledildi, AKP’li Alpay Özalan HDP ve CHP’yi kınadı!

Tıklayın: Süleyman Soylu’dan Konya’da katledilen Kürt aileye ilişkin açıklama