Ferhan Şensoy: Eğilip bükülme devrinde değiliz

Sanatçı Ferhan Şensoy siyasete ilişkin değerlendirmelerde bulundu, “Eğilip bükülme devrinde değiliz. Türkiye’yi aydınlığa çıkarma gibi bir mesuliyetimiz var!” dedi.

Tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy, İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin (İBB) üç ayda bir çıkan ‘İST’ isimli dergisinden Tolga Akyıldız’a açıklamalarda bulundu.

“Orta yolcu biri değilim”

T24’ün aktardığına göre Şensoy, Beyoğlu’nun çöküşünü büyük bir hüzünle izlediğini belirtirken şunları söyledi:

“İstanbul, özellikle Beyoğlu benim çocukluğumun, gençliğimin çok güzel platosuydu. Şimdi baktığımda bana o güzel yılları anımsatan hiçbir şey yok! Anılarımın üzerinden dozerle geçildi… Ses-1885’i korumak gibi bir görevim olmasa İstanbul’a, Beyoğlu’na ayak basmam! Orta yolcu biri değilim; sanatta da gündelik hayatta da böyle bir tavrı kabul etmiyorum.

“Eğilip bükülme devrinde değiliz”

Sağ parti seçmeninden oy devşirmeye çalışan politikacıları çok gördük, bugüne dek başarılı olduklarına tanıklık etmedik. Eğilip bükülme devrinde değiliz. Türkiye’yi aydınlığa çıkarma gibi bir mesuliyetimiz var! Belki o gün gelirse, Beyoğlu yine bir kültür sanat merkezi olur, ben de tekrar sokağa çıkarım.”

“Sosyal medya bana hiçbir şey ifade etmiyor”

Şensoy, internet ve sosyal medya ile ile arasının nasıl olduğu sorusuna “İnternetle aram yok, ‘interflu’yum. ‘E çızgı mail’ adresim yok. Sosyal medya bana hiçbir şey ifade etmiyor” yanıtını verdi.

Söyleşinin tamamı için tıklayın.

Tıklayın: Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinlikleri yangınlar nedeniyle ertelendi

Tıklayın: UNESCO’dan Türkiye’ye Ayasofya uyarısı

Tıklayın: Tiyatrocu Turgay Yıldız Ankara’da toprağa verildi