Habertürk sunucusu: Fahrettin Altun'un paylaşımını kınıyorum - Yaziyor.Org

Habertürk sunucusu: Fahrettin Altun’un paylaşımını kınıyorum

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “Habertürk’ü kınıyorum” ifadesinin ardından Habertürk Sunucusu Mehmet Akif Ersoy da “Fahrettin Altun’un bu paylaşımını kınıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’lilerle bayramlaşmak için yayımladığı videoda içinin geçerek gözlerinin kapanması üzerine başlayan tartışmalar sürüyor. İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “Habertürk’ü kınıyorum” diyerek tweet atmasının ardından Habertürk Sunucusu Mehmet Akif Ersoy da “Sayın Fahrettin Altun’un bu paylaşımını kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’lilerle bayramlaşmak için yayımladığı videonun 8’inci dakikasının 25’inci saniyesinde içinin geçerek gözlerinin kapanması ve bu hallerinin de videoda olduğu gibi yayımlanmasının ardından tartışma başlamıştı. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yazısında “Çok yakınında birilerinin Cumhurbaşkanı’nı zor duruma düşürmek istediğine işaret eder” ifadelerini kullanmıştı.

Altaylı daha sonra Anadolu Ajansı yönetiminin ve CİMER’in olaya dair açıklamasını da paylaşmış ve videonun canlı olarak yayınlanması sebebiyle ilgili kısımların olduğu gibi yayınlandığı bilgisinin kendisine verildiğini söylemişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Habertürk’ü hedef alarak “Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor. Habertürk, karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmiyor. Halkımızın doğru haber alma hakkını, genel olarak medyamızın itibarını garanti altına almak için çalışacağız. HABERTÜRKÜ KINIYORUZ!” ifadelerini kullanmıştı.

‘Şapkamızı önümüze alıp düşünmemiz gerekirken…’

Habertürk Sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Altun’un bu paylaşımının ardından Twitter hesabından yayınladığı videolarla Altun’a yanıt verdi.

Ersoy, “İletişim Başkanı’nın bir kurumu doğrudan hedef alan açıklamalar yapması şaşırtıcı. Cumhurbaşkanı’nı o yorgunlukla medya karşısına, canlı yayına çıkartmak bir hatadır. Bunu şapkamızı önümüze alıp düşünmemiz gerekirken çıkıp da bir yazarının yazdığı yazı üzerine Habertürk’ü bu şekilde itham etmenin haksızlık olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla Sayın Fahrettin Altun’un bu paylaşımını kınıyorum”ifadelerini kullandı.