Antalya’da bir genç denizde boğuldu

Antalya’da denize giren iki arkadaştan 17 yaşındaki Emre Öz boğularak yaşamını yitirdi. Hüseyin Tekin ise hastanede tedaviye alındı.

Antalya’da denize giren iki arkadaştan 17 yaşındaki Emre Öz boğularak yaşamını yitirdi, 17 yaşındaki Hüseyin Tekin ise hastanede tedaviye alındı. Şile’de dün denizde kaybolan 17 yaşındaki Bedirhan Mengi’nin de cansız bedenine ulaşıldı. Dün Bartın, Edirne ve Şile’de denizde boğulma sonucu 3 kişi hayatını kaybetmişti.

Tedaviye alınan diğer gencin durumu ağır

Konyaaltı ilçesi Akdeniz Bulvarı’ndaki 15 nolu plajda Afyonkarahisar’dan bayram tatili için Antalya’ya gelen Emre Öz ile arkadaşı Hüseyin Tekin, gece denize girdi. Boğulan gençleri vatandaşlar kıyıya çıkardı. Hastaneye kaldırılan Emre Öz kurtarılamazken, Hüseyin Tekin’in duran kalbi de çalıştırılarak yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Tekin’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Kocaelinde dün kaybolan gencin cansız bedeni bulundu

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde serinlemek için girdiği denizde dalgalara kapılan Özcan Demir’in (22) cansız bedenine ulaşıldı. 

Dün sabah saatlerinde Bağırganlı sahilinde arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için denize giren Özcan Demir, bir süre sonra dalgalar arasında gözden kayboldu. Arkadaşlarının kaybolduğunu görenler durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ve Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi’ne bağlı cankurtaranlar denizde arama çalışması başlattı.

Dün havanın kararmasıyla birlikte ara verilen çalışmalar, sabah yeniden başladı. Çalışmalarla Özcan Demir’in cansız bedeni, denize girdiği yerden yaklaşık bir kilometre açıkta su üstünde bulundu. Kurtarma ekipleri tarafından sahile çıkarılan Özcan Demir’in cansız bedeni morga götürüldü. 

Şile’de iki kişinin daha cansız bedeni bulundu

Şile’de 22 Temmuz’da denizde kaybolan 3 kişi için ara verilen arama çalışmaları sabahın erken saatlerinde başladı. Ayazmaköy Plajından denize giren ve kaybolan 14 yaşındaki A.A’nın cenazesine ulaşılmıştı. Öğle saatlerinde, 17 yaşındaki Bedirhan Mengi’nin de cansız bedenine ulaşıldı. Bedirhan Mengi’nin cenazesi Yeni Şile Devlet Hastanesi’ne götürüldü. 1 kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor. Şile Kaymakamlığı dün ilçe sınırları içinde havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olması nedeniyle denize girmeyi yasaklamıştı.

TIKLAYIN: Üç kişinin kaybolduğu Şile’de denize girmek yasaklandı

Diğer illerde de pek çok kişi yaşamını yitirdi

22 Temmuz’da Ankara’dan tatil için geldikleri Amasra ilçesindeki Bozköy plajında serinlemek için denize giren Talha Çankaya, babası ve eniştesiyle dalgalara kapılmış çocuk hayatını kaybetmişti. Sinop’un Akliman sahilinde denizde boğulma tehlikesi geçiren biri çocuk 2 kişi, cankurtaranlar tarafından kurtarılmıştı. Ayşe U. ve Erdal T, müdahalenin ardından sağlık ekiplerince Sinop Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Edirne’nin Enez ilçesi Altınkum mevkisinde denize giren 2 kardeşten Murat Erez (18) boğularak yaşamını yitirdi, kurtarılan Ömer Erez (23) ise tedaviye alınmıştı.

TIKLAYIN: Bazı illerde denize girişler yasaklandı