4 maaş aldığı haberini yapan Fox TV’ye suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı, eski güreşçi Hamza Yerlikaya, Fox TV hakkında 4 maaş aldığı dile getirilen haber gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Avukatı Yerlikaya’nın 4 değil 2 maaş aldığını belirtti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı, eski güreşçi Hamza Yerlikaya, Fox TV hakkında 18 Temmuz’da yayımlanan ve 4 maaş aldığı dile getirilen haber gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Yerlikaya’nın avukatı Esma Aybike Sarıçiçek’in açıklamasına göre Fox TV’ye “hakaret” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlamaları yöneltildi. Ayrıca, maddi ve manevi tazminat davaları da açılacağı aktarıldı.

4 değil 2 maaş!

Avukatın açıklamasında “Müvekkil, haberde aktarıldığı gibi Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı ve Sporcu Şeref Aylığı olmak üzere dört ayrı maaş almamaktadır. Müvekkilime Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevinden dolayı ve üstün sportif başarıları nedeniyle Sporcu Şeref Aylığı olmak üzere maaş ödemesi yapılmaktadır. Müvekkilimin aldığı bu maaşlar ve miktarları mevzuatça düzenlenmiş olup herhangi bir kimsenin hak kaybına uğramasına neden olunması söz konusu değildir” denildi.