AKP’li Akbaşoğlu: ‘Tam bağımsız Türkiye’ sözünün gerçekleştirildiği dönem, Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye dönemidir

AKP’li Muhammet Emin Akbaşoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik övgülerde bulunurken; “Manda ve himaye kabul edilemez.’, ‘İstikbal göklerdedir.’, ‘Tam bağımsız Türkiye’ sözünün gerçekleştirildiği dönem, Sayın Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye dönemidir” ifadelerini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, yandaş Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Muhalefet partilerine yönelik eleştiri ve suçlamalarda bulunan Akbaşoğlu, erken seçim tartışmalarına ilişkin “Aslında bir erken seçim yok, zamanında yapılacak seçimlere erkenden hazırlık söz konusu” ifadesini kullandı.

“Tam bağımsız Türkiye’ sözünün gerçekleştirildiği dönem, Sayın Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye dönemidir”

2023’ün yalnızca bir seçim olmadığını, sadece Türkiye için değil aynı zamanda bütün dünya için yeni bir dönemin başlangıcı olacağını öne süren Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“Başlattığımız büyük projelere sahip çıkarak onları süper lig oyuncusu olan Türkiye’nin ekonomik kalkınmışlığında güçlü bir unsur haline getirmenin aynı zamanda bir seçimi olacak 2023. Allah korusun AK Parti, Cumhur İttifakı kaybettiğinde TOGG yani yerli otomobilimizin başına neler geleceğini kimse tahmin edemez. Çünkü Devrim otomobilini yaptırmadılar. Nuri Demirağ’ın uçaklarını pert ettiler. 1940’lı yıllarda maalesef CHP döneminde bu milli sanayimize yönelik birçok yıkımlar gerçekleştirildi. ‘Manda ve himaye kabul edilemez.’, ‘İstikbal göklerdedir.’, ‘Tam bağımsız Türkiye’ sözünün gerçekleştirildiği dönem, Sayın Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye dönemidir. Batı, tam bağımsız, dik duran, kendi hak, alaka ve menfaatlerini, karada, havada ve denizde sonuna kadar kararlılıkla savunan bir Türkiye görmek istemiyor. Kendisinin yönlendireceği, ‘Bizim çocuklar.’ diyebileceği, manda ve himayesine alabileceği bir yapı ile temas halindeler.”

Tıklayın: Anket: MHP baraj altı, Erdoğan kaybediyor

Tıklayın: Demirtaş’tan erken seçim çağrısı: Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir

Tıklayın: Taliban’ın cihat tehdidine AKP yorumu: İletişim kazası